Як в Ужгороді діє Центр правової підтримки осіб, постраждалих від війни

Юридичний факультет крім забезпечення освітнього процесу активно долучився до підтримки та допомоги вимушеним переселенцям. Дуже багато питань, які хвилюють переселенців мають саме правовий характер.
Про це розповів Ярослав Лазур, декан юридичного факультету УжНУ.
«Люди втратили житло, роботу, виїжджають без документів. Для допомоги людям був створений окремий офіс у співпраці з Національною академією правових наук України і це дало можливість залучити до роботи колег з усієї України»,- зазначив Ярослав Лазур.
За його словами, Центр працює у режимі колл-центру, консультує також через електронну пошту та очно.
«Переселенці можуть отримати фахову відповідь на всі питання. В умовах воєнного стану правова система трансформується, вона активна, зрозуміло, що кожний день вносяться зміни у законодавство, у юридичну, судову практику. Необхідно інформувати суспільство, тому ми також започаткували раз у тиждень проведення тематичних семінарів,», - додав декан юридичного факультету УжНУ.
Центр також допомагає з фіксацією процесу майнових збитків, а завдяки міжнародній співпраці консультаційно допомагає переселенцям, які виїжджають закордон. У середньому приймає щодня 20-30 запитів, максимальне зафіксоване навантаження на фахівців -70 запитів за день. Ще один напрямок роботи Центру -- це консультування підприємств та підприємців, які шукають можливість перевезти виробничі потужності на Закарпаття. Марія Менджул, заступниця декана юридичного факультету УжНУ детальніше зупинилася на тематиці правових семінарів та інформації, яка на них подається.
Спеціально для допомоги вимушеним біженцям та кращої комунікації переселенців зі спеціалістами Центру, створено сайт. Про його роботу розповіла Наталія Петрецька, координатор роботи Центру. «Сайт створений спільно з Національною академією правових наук України і юридичним факультетом УжНУ. Тут ми анонсуємо заходи, викладаємо корисну інформацію, дані про лекторів та фахівців. Також є рубрика рекомендацій, де можна почитати тексти, якщо пропустили тематичні семінари», - пояснила Наталія Петрецька.«Консультаційний центр запрацював з березня, а з квітня ми почали проводити спеціалізовані семінари. Перший стосувався теми оформлення гуманітарної допомоги, другий- змін у трудовому законодавстві. Наступні семінари стосувалися змін у митному та податковому законодавстві. Вдалося висвітлити також особливості правого статусу переселенців закордоном», - прокоментувала Марія Менджул.
- Сайт Центру
- Тел. колл-центру +380984259949
Ужгородський прес-клуб
До теми
- Від Сколе до Мукачева: унікальна веломандрівка 1912 року очима Рудольфа Вацека
- Як Вуйко, Грузин та Директор почали ветеранський бізнес і вижили
- "Парцели" Йосипа Архія: видано неопубліковані твори письменника
- "Суспільство досі далеке від війни": історія Василя Іванського, ветерана з Ужгорода, який втратив ногу, але не силу духу
- «Ми всі тут для того, щоб наші діти не воювали…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Частинка Луганщини у Сваляві. Підтримати своїх і знайти можливості для інших
- Герої без зброї: психологиня ДСНС Закарпаття Каріна Фаньо про світло у темряві, важливість професії і силу бути поруч
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
До цієї новини немає коментарів