В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі із лауреатами міської премії імені Петра Скунця

Акцію відкрила директорка Ужгородської публічної бібліотеки Людмила Ленарт, прочитавши вірш Петра Скунця. Акцію ініціював письменник і журналіст Олександр Гаврош, адже дуже часто книжки, відзначені міською премією, залишаються малопомітними для широкої громадськості. Тому є потреба в їхньому ширшому представленні.
Під час вечора модераторка Іванка Когутич-Гаврош представила історію міської премії ім. П. Скунця, ознайомила з переліком лауреатів із 2017 року, коли вперше відбулося нагородження. Відтак запросила до слова переможців двох останніх років. Поет і військовий Віктор Новграді-Лецо долучився до спілкування онлайн, прочитав власні вірші, розповів про важливість для нього премії імені Петра Скунця, якого дуже цінує як поета і навіть на службі має в своєму наплічнику збірку «Спитай себе».
Цього року вперше премію було вручено посмертно. Організатори представили 16-й том «Історії України» Сергія Федаки під назвою «Розбудова держави 1996-2024» та з вдячністю згадали історика, письменника, публіциста, продемонструвавши фільм про відомого професора, підготований Марією Винницькою. Зі споминами про Сергія Федаку виступила Марія Чендей-Трещак, зауваживши, як не вистачає його оригінального таланту.
«Винну історію Закарпаття» представила на вечора співаторка Тетяна Літераті. Це перше подібне дослідження в нашому краї. Лауреатка премії імені Петра Скунця розповіла про роботу над виданням, пояснила, чому на гербі Ужгорода зображено закручену виноградну лозу.
Фотограф Сергій Денисенко представив альбом «Ужгород колись і нині», який фіксує куточки міста в різні епохи. На жаль, розбудова обласного центру відбувається не завжди з урахуванням цінності нашої історичної спадщини.
Під час вечора представили й збірник спогадів, статей і бібліографічних джерел «Петро Скунць у колі сучасників», підготований Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка. Це книжка нині найповніше представляє багатогранну постать видатного закарпатця. Згадали на вечорі і роман «Доживемо до зеленої травички» Дмитра Кешелі, відзначений премією торік.
Міська премія імені Петра Скунця не тільки популяризує історію та сучасність Ужгорода, але й постать поета, публіциста, громадського діяча, Шевченківського лауреата Петра Скунця. Під час вечора лунала неповторна поезія Петра Скунця у чудовому виконанні студентів Академії культури та мистецтв і вихованців Народної студії поезії «Чарівне слово» – Іллі Донецького, Олександри Володіної та самої керівниці, теледикторки Наталія Якушко, яка поділилася і спогадами про автора.
Наприкінці зустрічі Олександр Гаврош запропонував проводити таке представлення лауреатів міської премії щороку, а Ужгородській публічній бібліотеці присвоїти ім’я відомого поета і почесного громадянина Ужгорода Петра Скунця.
Іванка Когутич-Гаврош










До теми
- В Ужгороді сьогодні провели в останню земну дорогу 44-річного солдата Олександра Склярова
- В Ужгороді нагородили учасників міського учнівського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») відбувся в Ужгороді
- В Ужгороді поліція затримала двох зловмисників, які напали на чоловіка поблизу студентських гуртожитків
- Ужгородські рятувальники провели профілактичний рейд в обласному центрі для упередження пожеж у природних екосистемах
- ГО «Екосфера» провела виїзну екскурсію для школярів на водно-болотне угіддя «Форнош»
- В Ужгороді провели День спільнодії «Ти як? Формула стійкості вступників», присвячений підтримці школярів під час підготовки до НМТ
- В Ужгороді відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
- У неділю в Ужгороді покажуть прем’єру вистави про закарпатських мишенят
- Культова студія «Бліц» готує хореографічну подію року – перформанс «Вибір»
- На Ужгородщині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
- У понеділок, 11 травня, в Ужгороді прощатимуться із захисником – солдатом Олександром Скляровим
- До уваги ужгородців: 9-10 травня в місті діятимуть тимчасові обмеження руху у зв'язку з проведенням «Krayna Uzhhorod Marathon» (СХЕМА)
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 49-річним захисником України Павлом Ференсом
- Ужгород сьогодні прощався із захисником, 52-річним солдатом Володимиром Тарапатою
- 80 тис. грн за працевлаштування – в Ужгороді затримано екоінспектора за підозрою в отриманні неправомірної вигоди
- Закарпатську виноробню визнали брендом–візитівкою країни на міжнародній премії Wine Travel Awards
- Завтра, 8 травня, в Ужгороді прощатимуться із захисником Павлом Ференсом
- Турбота про захисників: у лікарні Ужгорода провели благодійну акцію
- В Ужгороді відбувся обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей-2026»

До цієї новини немає коментарів