Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
Захід з нагоди Всесвітнього дня лялькаря та Міжнародного дня театру проведуть упродовж 21–30 березня, розповіли на брифінгу в ОВА.
Захід з нагоди Всесвітнього дня лялькаря та Міжнародного дня театру проведуть упродовж 21–30 березня, розповіли на брифінгу в ОВА.
20 березня 1945 року в Ужгороді відкрили дитячу музичну школу, яка стала першим державним мистецьким навчальним закладом у Закарпатській області того періоду, інформує міська рада.
Тіберій Шютів скеровує на шлях творчості покоління. Не лише як викладач кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв і культури, а й як художник-практик він активно формує підростаючу молодь, водночас постійно навчається і розвивається сам. Що надихає його у повсякденному житті і що він відчуває, коли перебуває із камерою і поза камерою?
Підготував видання до друку актив Ужгородського товариства словаків та Клубу Т.Г. Масарика в Ужгороді
15 березня в концертному залі КЗ «Хустська школа мистецтв» Хустської міської ради відбувся ІІ (заключний) тур ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле».
Запрошуємо на неймовірну виставку до скансену!
Аурелія Федор була однією із кращих учениць Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, які викладали рисунок в ужгородських гімназіях і навчили її основам професійної малярської грамоти. Усе своє життя вона присвятила педагогічній роботі – була вчителькою української мови у школах Закарпаття.
Про це інформує Мукачівська міська рада.
Про це повідомили на сторінці музею у ФБ.
Січень 2025-го ознаменувався сумною звісткою про смерть відомого ужгородського художника Петра Шолтеса. Йому було 79 років і свою останню картину він намалював всього за кілька тижнів до своєї смерті. Але нині ми розкажемо не про останню і не про першу, а про автопортрет Петра Шолтеса, який вирізняється з-поміж інших його робіт стилем і настроєм. Ті, хто близько знали художника, кажуть: у цьому автопортреті – весь Петро Шолтес: імпульсивний, настроєвий, неврівноважений. То якою ж є історія створення цієї картини – розкаже син художника, популярний український письменник Банди Шолтес.
Окремі твори Шевченка озвучені й виставлені на платформі Youtube
Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле» традиційно проходить у місті Хуст. Він започаткований у березні 2009 року в рамках святкування 70-річчя Карпатської України.
10 березня з нагоди 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Ужгороді відбулися Шевченкові читання «Мовою Кобзаря»
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту посадили гілочку верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання на півострові Мангишлак, що в Казахстані. Зробили це за програмою акції "Шевченко єднає Україну".
Тарас Шевченко – не лише символ української нації, а й її голос, який звучить крізь століття. Його слово надихає, дає силу боротися та вірити в перемогу. До 211-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря в Ужгороді відбулася низка заходів, серед яких сьогодні – «Шевченкові читання. Мовою Кобзаря» на площі Театральній.
Експозиція продемонструвала високий рівень майстерності учнів мистецьких шкіл
Увазі відвідувачів 10 березня представлять виставку шевченківських експонатів із музейної колекції. Початок - 14:00.
Перше, вступне заняття відбудеться уже в найближчу неділю, 9 березня, о 13:00. На учасників чекає ознайомлення із техніками писанкарства, особливостями роботи та матеріалами. Про це повідомили на сторінці закладу у ФБ.
«Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого» — це 25 історично-етнографічних нарисів, які оживлюють закарпатську давнину. У книзі понад 550 унікальних світлин, більшість із яких публікуються вперше!
12 березня виповнюється 100 років із дня народження Михайла Сапатюка. За сприяння родини митця – в обласному художному музеї імені Й. Бокшая організовано виставку творів художника.