«Мовою Кобзаря»: культурно-мистецька акція відбулася в Ужгороді
10 березня з нагоди 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Ужгороді відбулися Шевченкові читання «Мовою Кобзаря»
10 березня з нагоди 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Ужгороді відбулися Шевченкові читання «Мовою Кобзаря»
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту посадили гілочку верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання на півострові Мангишлак, що в Казахстані. Зробили це за програмою акції "Шевченко єднає Україну".
Тарас Шевченко – не лише символ української нації, а й її голос, який звучить крізь століття. Його слово надихає, дає силу боротися та вірити в перемогу. До 211-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря в Ужгороді відбулася низка заходів, серед яких сьогодні – «Шевченкові читання. Мовою Кобзаря» на площі Театральній.
Експозиція продемонструвала високий рівень майстерності учнів мистецьких шкіл
Увазі відвідувачів 10 березня представлять виставку шевченківських експонатів із музейної колекції. Початок - 14:00.
Перше, вступне заняття відбудеться уже в найближчу неділю, 9 березня, о 13:00. На учасників чекає ознайомлення із техніками писанкарства, особливостями роботи та матеріалами. Про це повідомили на сторінці закладу у ФБ.
«Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого» — це 25 історично-етнографічних нарисів, які оживлюють закарпатську давнину. У книзі понад 550 унікальних світлин, більшість із яких публікуються вперше!
12 березня виповнюється 100 років із дня народження Михайла Сапатюка. За сприяння родини митця – в обласному художному музеї імені Й. Бокшая організовано виставку творів художника.
У виконанні струнної групи Академічного симфонічного оркестру під орудою заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько прозвучить віртуозне переосмислення безсмертного циклу скрипкових концертів Антоніо Вівальді «Чотири пори року». Про це інформує департамент культури ОВА.
Другий відкритий міжнародний театральний фестиваль актуальної драматургії «Драма сьогодення» завершився в Ужгороді.
«У перший день війни я залишив дружину та двох дітей, щоб добровільно приєднатися до армії. Це було моє рішення, і я не шкодую про нього. Якби було потрібно, я зробив би це знову», – говорить Рудольф Дзуринець, і немає жодного сумніву, що він щирий. Сьогодні він – батько трьох дітей, директор Закарпатського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв і харизматичний актор. Якщо хтось здатен підняти цей театр до рівня найкращих в Україні, то це, безперечно, він.
Представники культури Закарпаття на запрошення організаторів узяли участь у роботі круглого столу «Нематеріальна культурна спадщина як основний інструмент збереження української ідентичності». Про це інформує Департамент культури Закарпатської ОВА.
Представлені виставки присвячені третім роковинам повномасштабного вторгнення росії та героїчному спротиву українського народу. Про це інформує департамент культури ОВА.
Конкурс, який проводять до Дня Героїв Небесної Сотні, щороку об’єднує тисячі молодих талантів з різних куточків країни. Своєю творчістю вони вшановують пам’ять тих, чиє життя і мрії жорстоко обірвали. Про це написала Закарпатська ОВА.
Про це повідомили на ФБ-сторінці закладу.
Наукові співробітники Закарпатського музею народної архітектури та побуту представили тематичну фотовиставку – «Зруйнована культурна спадщина України», присвячену третій річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це йдеться на сторінці музею у фейсбуку.
"Маріупольський театр виїхав на гастролі, і ці гастролі затягнулися вже на три роки", — сумно усміхається акторка Олена Біла. Вона нещодавно повернулася з Румунії: разом із сином Матвієм грали у виставі "Маленький принц".
Захід відбудеться цієї середи в Ужгороді.
21 лютого у книгарні «Кобзар» підбили перші підсумки громадської ініціативи «Закарпаття українським дітям», яка передбачає збір дитячої літератури для маленьких українців, що через війну опинилися за межами Батьківщини, зокрема в Угорщині.
Резиденція Св. Миколая в селі Завидово знову скликає друзів!