У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
Із 4 по 25 травня у місті відбудеться благодійний фестиваль класичної музики «CON-TEMP TRIO & DRUZI»
Із 4 по 25 травня у місті відбудеться благодійний фестиваль класичної музики «CON-TEMP TRIO & DRUZI»
Зараз активно демонтовують таблички та вказівники, які увійдуть у до фондів майбутнього музею Тоталітаризму в УжНУ. Повномасштабка з 2022 року – спровокувала вже третю хвилю спроб декомунізації в Україні, каже Ігор Прохненко.
19 квітня 2025 року з російського полону звільнили 277 українських військових. Серед них — 22-річний закарпатець Олексій Чорпіта з міста Чоп. Майже три роки його повернення чекали мама Наталія та сестра Анастасія.
Засідання відбулося напередодні, 23 квітня.
В Ужгороді провели науково-практичну конференцію про новітні підходи в лікуванні раку грудних залоз та легень.
Традиційна паска — це вищий пілотаж української випічки. Так вважає і на практиці демонструє Галина Цах, відома авторка кулінарних рецептів та засновниця кулінарного YouTube каналу «Вдома смачніше». Подаємо рецепт паски, яка чудово смакує, а ще не черствіє, не цвіте, не втрачає смаку і вигляду.
Три колективи – симфонічний оркестр, хор студентів та семінарії перетворили недільний вечір перед Страсним тижнем в Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі на молитву, підготувавши концерт під назвою, що в перекладі з латинської звучить «Стояла мати страждальна».
Цими вихідними, а саме 12 квітня в Ужгороді проведуть масштабну спортивну подію – напівмарафон, дистанцією понад 21 кілометр. Востаннє потужний довгобіг в обласному центрі був чотири роки тому, нині очуть відродити традицію.
«Промоція дерев’яних виробів як елементів нематеріальної культурної спадщини Карпатського Єврорегіону. Технічний посібник з традиційної обробки деревини» – проєкт «DRANICA.24» стартував на Закарпатті. Офіційне відкриття відбулося в приміщенні Археологічного музею ім. проф. Е.Балагурі.
Команда «Direct Aid for Ukraine» продовжила свій шлях у Виноградові, щоб особисто передати допомогу Збройним Силам України.
13 учасників навчалися розписувати воском великодні писанки в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.
В Ужгороді волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона". Це 700-й безпілотник, який виготовили волонтери організації.
І одні з найчастіших гостей – працівники й відвідувачі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.
У місті Свалява, що на Закарпатті, дружина полеглого захисника разом із дітьми та зятем відкрила крамницю-кав’ярню, де продають продукти місцевих виробників. Асортимент включає хліб, ковбаси, сири, вино, чаї, мед, цукерки — усе виготовлене закарпатськими підприємцями.
Черговий вантаж з гуманітарною допомогою прибув на Закарпаття. Цього разу підтримку отримали різні соціальні їдальні та заклади, що опікуються молоддю. До реалізації даної допомоги долучилися Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА та фонд «Безмежна допомога».
Близько чотирьох тисяч людей з епілептичними нападами впродовж 2024 року звернулися до Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології.
Три роки тому, коли українська енергетична система потрапляла під щоденні ворожі обстріли, ужгородські ініціативні інженери консолідували свої зусилля і створили перспективне підприємство, яке спеціалізується на виготовленні акумуляторів, систем накопичення і безперебійного живлення.
Заняття на різних тренажерах та в окулярах віртуальної реальності проводять в реабілітаційній залі Закарпатської обласної лікарні імені Андрія Новака. Приміщення відремонтували, закупили необхідне обладнання й відкрили для пацієнтів два місяці тому. Займаються тут військові та цивільні, які лікуються в обласній лікарні.
Залишатися мужніми й надалі, єднатися та наближати перемогу. В Ужгороді влаштували Кубок Карпатської січі серед ветеранів війни та військовослужбовців.
В Україні стартує освітньо-грантова програма «Траєкторія» для ветеранів та сімей військовослужбовців, долучитися запрошують і мешканців краю.