На Закарпатті у 850 людей щороку вперше виявляють туберкульоз
Про це розповіла медична директорка Центру легеневих хвороб Любов Марковцій.
Про це розповіла медична директорка Центру легеневих хвороб Любов Марковцій.
Аурелія Федор була однією із кращих учениць Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, які викладали рисунок в ужгородських гімназіях і навчили її основам професійної малярської грамоти. Усе своє життя вона присвятила педагогічній роботі – була вчителькою української мови у школах Закарпаття.
107 пацієнтів безкоштовно отримали слухові апарати у Закарпатській обласній лікарні імені Андрія Новака впродовж листопада 2024 — березня 2025 років.
Збірка – літературний дебют Михайла Марковича.
На Закарпатті тривають масштабні роботи з реалізації інфраструктурного проєкту, що наблизить у прямому і переносному сенсі Україну до Європи. Секціями завдовжки 25 м прокладають євроколію від Ужгорода до Чопа.
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту посадили гілочку верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання на півострові Мангишлак, що в Казахстані. Зробили це за програмою акції "Шевченко єднає Україну".
Піст – це не лише духовне випробування, а й можливість урізноманітнити свій раціон корисними та смачними стравами. Багато хто вважає, що пісне харчування одноманітне, але сучасні рецепти доводять протилежне.
Офорти Тараса Шевченка "Дари в Чигирині" та "Притча про виноградаря" зберігаються у фонді Закарпатського художнього музею імені Йосипа Бокшая.
Історію військового розповіла Державна прикордонна служба України.
Соціальні майстерні - із виготовлення свічок та принтування - діють при БФ "Карітас-Ужгород".
Книгу "Коли не стукають у двері: 25 історій про російську окупацію" презентували 6 березня у Закарпатській науковій бібліотеці ім. Потушняка. Її видали представники ГО "Східноукраїнський центр громадських ініціатив".
12 березня виповнюється 100 років із дня народження Михайла Сапатюка. За сприяння родини митця – в обласному художному музеї імені Й. Бокшая організовано виставку творів художника.
Скляні ємності різних форм та хімічні реагенти: у цій лабораторії щоранку з понеділка до суботи проводять аналіз якості повітря в Ужгороді. У пробірках – зразки з двох постів спостереження: один знаходиться у Ротарі парку, інший – на вулиці Сергія Мартина.
9 сезон в Ужгородській футзальній лізі завершено! Усі причетні до неї можуть «видихнути», але в усіх причетних уже з’явилися й нотки ностальгії: такі яскраві, сповнені непідкупних спортивних емоцій змагання добігли кінця!
37-річний Віктор Бабура — військовослужбовець Закарпатського обласного територіального центру комплектування й соціальної підтримки. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну чоловік волонтерив. Згодом став на захист Батьківщини та служив у 110-й механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка.
До 1 березня українцям необхідно верифікувати медичні декларації з сімейними лікарями та педіатрами. Це означає, що всі дані пацієнтів мають бути підтверджені через Державний реєстр фізичних осіб — платників податків та Державний реєстр актів цивільного стану громадян.
Сьома ранку понеділка 24 лютого – новий автобус «Електрон» стартує новим маршрутом! В Ужгороді запустили ще один автобусний маршрут!
Понад 100 тисяч оперативних втручань провели впродовж 2024-го у медичних закладах краю. Це в основному операції на кістках та суглобах, шкірі, органах травлення та черевної порожнини, сечостатевій системі тощо.
Казку про те, як зима з весною посварилися, а король часу їх примирив – написали школярі Ужгородського ліцею №4.
В Україні зростає попит на допоміжні репродуктивні технології, адже для багатьох пар це єдиний шанс стати батьками. Держава пропонує безкоштовний пакет послуг для лікування безпліддя за допомогою методу запліднення in vitro (IVF). Проте багато пацієнтів не знають про свої права та можливості.