На сцені обласної філармонії в Ужгороді стартував Фестиваль сучасної духовної музики

Після майже 6 років перерви, зумовленої пандемією та початком повномасштабної війни, фестиваль відновили і цьогоріч його проводять удев'яте.
Знайомити слухачів із найкращими зразками сучасної музики – саме з такою метою фестиваль започаткували в 2001 році художній керівник та диригент Академічного камерного хору «Кантус», народний артист України Еміл Сокач та знаний піаніст родом із Ужгорода, професор Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, народний артист України Йожеф Ермінь.
Відкрив мистецьку подію і привітав усіх шанувальників музики Еміл Сокач. «Пригадуючи зараз усі попередні фестивалі, які відбулися – стільки прекрасної та важливої музики прозвучало на наших концертах. Я радий, що ми відновили проведення цього професійного музичного фестивалю, адже це – справді високий рівень: як для виконавців, так і для слухачів».
Також Еміл Сокач розповів про програму фестивалю, зауваживши, що вперше за всі роки до неї залучений іще один закарпатський колектив, окрім «Кантуса» – це Академічний симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії.
На завершення свого виступу Еміл Сокач подякував усім, хто підтримав фестиваль, його учасникам і відвідувачам. Окремі слова вдячності адресував Збройним Силам України, які боронять наше право жити, працювати, творити у вільній державі. Закликав присутніх підтримати збір коштів на потреби 128-ої ОГШБр.
Відтак програму з творів французького композитора Моріса Равеля представили Академічний симфонічний оркестр під керівництвом заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько разом із Йожефом Ермінем (фортепіано).
У виконанні артистів прозвучали твори композитора, які репрезентують багатогранність доробку – це найбільш виконуваний його твір «Болеро», «Павана на смерть інфанти», а також – Концерт для фортепіано G-dur.
Віртуозність оркестрового письма, сміливість гармоній, джазові ритми, східні інтонації і неймовірне внутрішнє відчуття форми. Музика Равеля – це завжди стиль, елегантність, вишуканість та глибина почуттів.
Наприкінці слухачі аплодували стоячи та ще довго не відпускали артистів, за що ті віддячили виконанням на біс фрагменту концерту. Крім того, справжнім подарунком для всіх стало «Місячне сяйво» – відомий твір іще одного представника імпресіонізму в музиці Клода Дебюссі – у довершеному, чуттєвому відтворенні маестро Йожефа Ерміня.
Ведуча концерту – музикознавиця Наталія Піцур.
Нагадаємо, що попереду – ще дві знакові музичні події в межах фестивалю.
У вівторок, 17 червня, Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під керівництвом іменитої диригентки Кері-Лінн Вілсон виконуватиме твори сучасних українських композиторів, зібрані в програмі з символічною назвою «Відлуння часу». Концерт відбудеться у Закарпатській обласній філармонії о 18:00.
А в середу, 18 червня, у мистецькому просторі Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая виступить і сам Академічний камерний хор «Кантус» – із програмою «Надія», до якої увійдуть композиції українських авторів, зокрема однойменний твір Богдани Фроляк, що написаний спеціально для хору «Кантус» та виконуватиметься в Ужгороді вперше. Початок о 18:00.
Інформація щодо квитків – в афішах.
До теми
- В Ужгороді відкрили ювілейну виставку Антонія Турока «Закоханий в красу»
- До Ужгородського скансену перенесли та відреставрували унікальну каплицю XIX століття
- Ужгород на чотири дні стане столицею гірського кіно: CMIFF повертається з міжнародною програмою та гостями з усієї Європи
- «За склом» – у галереї «Ужгород» відкрили виставку робіт заслуженої художниці України Вікторії Кузьми, присвячену ювілею мисткині
- В Ужгородському скансені завершується встановлення римо-католицької каплиці з с. Підполоззя
- Триває відбудова дерев’яної синагоги ХІХ століття з с. Великі Ком’яти в Ужгородському скансені
- В Ужгороді відкриють виставку графіки Василя Шандра «Ой, неборе…»
- Цими вихідними в Ужгороді вдруге пройде етнофестиваль «Цвіт папороті»
- День місцевих традицій відбудеться у Синевирській Поляні: що буде цікавого
- Лемки, бойки, гуцули та долиняни в одній залі: музей ім. Т. Легоцького оновив унікальну експозицію
- В Ужгородському замку розкажуть про життя та спадщину Кароя Мейсароша
- Фестиваль «Кіно сусідів» оприлюднив програму: що покажуть цього року
- На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
- Спадщина гуцулів: скансен запрошує на ексклюзивну кураторську екскурсію
- В Ужгородському скансені представила творчий доробок художниця-керамістка Кристина Негер
- Ужгородець Антоніо Лукіч представив новий проєкт фільму на кінофестивалі в Карлових Варах
- Заслужений академічний Закарпатський народний хор отримав статус національного
- «Між формою і знаком» – в Ужгороді представили персональну виставку робіт Едуарда Приходька
- В Ужгородському замку представили доробок одного з найкращих знавців кримськотатарської орнаменталістики Рустема Скибіна
- В Ужгороді визначили цьогорічних лауреатів міської премії імені Петра Скунця





До цієї новини немає коментарів