«Ми всі тут для того, щоб наші діти не воювали…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира

– Мої цілі – і бліндажі, і склади з боєкомплектом, і гармати, і колісна чи гусенична техніка, і особовий склад, – розповідає Володимир. – Наша гармата – 122-міліметрова гаубиця, яка стріляє навісною траєкторією, її максимальна дальність до 16 кілометрів. Доводиться стріляти й на 4 кілометри (це дуже близько), але специфіка роботи така, що свої цілі ми безпосередньо не бачимо, тільки через аеророзвідку. І, як кажуть аеророзвідники, стріляю я нормально.
Насправді Володимир стріляє дуже влучно – це підтверджують його командири. Під час виконання критичних бойових завдань боєць діє зосереджено, швидко й ефективно. Він неодноразово виручав піхоту, яка йшла на штурми, подавляючи своєю гарматою вогневі точки, або навпаки – відбивав ворожі штурми на відстані, щоб росіяни не могли підібратися до наших піхотних позицій. Під час одного з крайніх масованих російських штурмів на Запорізькому напрямку за участі понад 40 одиниць техніки (в тому числі танків) і 300 піхотинців Володимир зі своєї «Гвоздики» особисто знищив кілька одиниць бронетехніки. А кожна знищена артилерією ворожа «беха», БТР чи танк – це збережені життя наших піхотинців.
– По мені теж дуже багато працювали. Контрбатарейка буває дуже жорсткою – і артою, і «Ланцетами», і дронами. І в боєкомплект влучали в посадці, потім деякі машини горіли. Однак усе добре, слава Богу. Мою САУ неодноразово атакували FPV-дрони, але вона ціла, хоч і була пошкоджена. Деякі дрони я сам збивав на підльоті. Мінімум три збив із автомата…
Бойові позиції «Гвоздики» здебільшого в посадках, і Володимир як навідник гармати живе поряд у бліндажі, відчуваючи на собі всі «принади» польових зручностей.
– Мишей дуже багато буває, від яких і коти не рятують, то одного разу ми їжака приручили. Бігав у посадці, ми стали підгодовувати, а потім він нас почав виручати – мишей ловив навіть краще за котів. Коли ми міняли позицію, залишили його в природному середовищі.
Володимир побував зі своїм підрозділом на різних напрямках фронту й каже, що найважче було на початку повномасштабного вторгнення росіян, коли вони рухалися великими колонами на Київ.
– Але якщо говорити загалом, то взимку працювати складніше – тоді часто болото, а «зеленки» немає. Тут головне – як сам боєць ставиться до своєї роботи. Якщо на позитиві, то набагато легше.
Дома, в Луцьку, Володимира чекають рідні, в тому числі 14-річний син.
– Я бачу сина під час відпусток, він теж Володимир, як і я. У нас уже кілька поколінь усі чоловіки – Володимири Володимировичі. Скажу так, що ми всі тут для того, щоб наші діти не воювали… Їздити додому завжди дуже добре, це зміна обстановки і більше моральний, ніж фізичний відпочинок. Що думаю про батьків інших дітей, котрі ховаються й не хочуть воювати? Я про них взагалі не думаю…
До теми
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Частинка Луганщини у Сваляві. Підтримати своїх і знайти можливості для інших
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
До цієї новини немає коментарів