У Мукачеві відкрили виставку, частину експонатів якої знайшли у коробці

У Мукачеві відкрили виставку, частину експонатів якої знайшли у коробці

 

У Мукачеві відкрили виставку рисунків та рукописів Адальберта Ерделі, частину з яких знайшли в коробці з-під ялинкових прикрас під час реставрації старого будинку часів Австро-Угорщини. Про це повідомляє у Фейсбуці Мукачівська міська рада, передає Укрінформ.

“Сьогодні у картинній галереї Угорського дому ім. М.Мункачі урочисто відкрито виставку творів відомого закарпатського художника, одного з фундаторів Закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі”, - йдеться в повідомленні.

За словами одного з організаторів виставки, закарпатського художника та мистецтвознавця Аттіли Коприви, роботи талановитого закарпатця, життя якого пов’язане й з Мукачевом, вперше експонуються у цьому місті.

Окрім того, на виставці представлена ціла колекція рукописів творів та рисунків митця, які були знайдені у коробці з-під ялинкових прикрас під час реставрації Угорського дому ім. М.Мункачі (його родина жила біля замку Паланок, зараз в Мукачеві є вулиці Ерделі — ред.).

За словами дослідників творчої спадщини Ерделі, рукописи та рисунки митця зі старої коробки — це надзвичайна знахідка в історії крайового мистецтва. Художник Адальберт Ерделі вважається одним з найзнаменитіших закарпатців ХХ століття, засновник Закарпатської школи живопису. Цьогоріч виповнюється 130 років з часу його народження.

Фото: Мукачівська міська рада

 

19 вересня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів