«За чотири дні наш розрахунок знищив дронами три російські гармати…» Історія Шеви зі 128-ї бригади

У цьому ж підрозділі з початку повномасштабки служить його старший брат, котрий на момент російського вторгнення теж не підпадав під мобілізацію за віком, однак пішов у ЗСУ добровольцем.
До війни Ігор мав цивільну роботу й не проходив строкову службу, тому після контракту відбув навчання у себе вдома, на Львівщині, а БЗВП (базову загальновійськову підготовку) проходив у Великобританії.
– Це було дуже корисне навчання, – каже Шева. – Нас учили як піхотинців-стрільців, а особливу увагу приділили тактичній медицині. Усе це може згодитися тут, під час бойових виїздів. Інструктори у Великобританії були з різних країн НАТО, наше відділення тренував швед. Поза навчальним процесом у нас склалися неформальні, дружні стосунки. Ми, наприклад, учили свого інструктора українських слів, у тому числі не дуже хороших, навіть подарували йому відповідну кепку (на фото), – сміється Шева.
Боєць тільки недавно в підрозділі безпілотників 128 ОГШБр, однак уже виїжджав на бойові завдання.
– У нас був дуже хороший «урожай» – за чотири дні наш розрахунок знищив дронами три російські причепні гармати, замасковані в посадках. Відстань до них була немала, однак нам це не завадило.
Поза бойовими виїздами Шева живе разом зі старшим братом, при цьому різниця в стосунках між рідними братами й іншими товаришами майже не відчувається.
– Ще до контракту, коли в мене визріло бажання піти в ЗСУ, я, чесно кажучи, не дуже прагнув служити в одному підрозділі з братом, хотілося бути більш самостійним, незалежним. Однак рідні наполягли, щоб ми були разом, і я поступився. Розумію, що так правильно, бо підтримка рідної людини завжди важлива, особливо в таких ситуаціях, як війна. Однак у нас тут настільки хороший колектив, що стосунки з іншими товаришами по службі практично не відрізняються від родинних…
До теми
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
- Пекар, який став мінометником. Історія бійця 156-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мадяр»
- Заради доньки: історія прикордонника Олександра Товта
До цієї новини немає коментарів