«Книга-фест 2025»: Ужгород готується прийняти наймасштабнішу літературну подію року

Цього разу вона пройде в культурно-історичному центрі «Совине гніздо», розповіла на брифінгу заступниця начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Марина Чепа-Марковці.
За її словами, ця подія стане важливим простором, який дозволить відвідувачам «розвантажитися» від складних реалій війни, зануритися в книжкові новинки та відчути український дух і силу.
«Книга-фест 2025» традиційно об?єднає відомі видавництва, авторів і шанувальників українського слова не лише із Закарпаття, а й із різних куточків нашої країни.
«Заявки на участь уже подали 7 видавництв: місцеві – „VARVAR Publishing“, „Блага вість“, „Рік-У“, „Патент“, „Ґражда“, „Карпати“, а також одне з-за меж регіону – „Сафран“, що спеціалізується на перекладі літератури східного напрямку. Свою книжкову продукцію представить і „Видавництво Старого Лева“», – повідомила завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка Надія Яблонська.
Відвідувачі зможуть зустрітися з відомими українськими та місцевими авторами, як-от Галина Малик, Віктор Мотрук, Олександр Гаврош, Мирослав Дочинець, Анатолій Кичинський, Микола Зубков, Андрій Аркан та інші. Протягом дня заплановані презентації книжок та автограф-сесії.
Цьогоріч уперше виставка пройде у партнерстві із закарпатським підрозділом Нацгвардії України. В межах заходу працюватиме його окрема локація, повідомив заступник командира військової частини 3115 НГУ по роботі з особовим складом підполковник Іван Заброцький.
Під час заходу всі охочі зможуть відвідати майстер-клас із тактичної медицини, випробувати себе в мультимедійному тирі, оглянути сучасне озброєння, техніку, а також спробувати себе в ролі оператора дронів. Крім того, нацгвардійці презентуватимуть свій підрозділ БПЛА «Беовульф», до якого на службу запрошують вмотивованих українців.
Своєю чергою заступник голови обласної організації Національної спілки письменників України, завідувач філіалу художнього музею ім. Й. Бокшая «Народний літературний музей Закарпаття» Василь Густі відзначив, що в межах заходу в музеї, який розташований безпосередньо поруч із місцем проведення «Книга-фесту 2025», діятимуть виставки з нагоди Дня захисників і захисниць України та 85-річчя з дня народження одного із засновників цього масштабного заходу – Дмитра Федаки, видатного літературознавця, редактора, журналіста, педагога, книговидавця краю.
Щорічна виставка також стане майданчиком для проведення двох традиційних обласних конкурсів для видавців і дітей – «Мистецтво книги» та «Майбутній ілюстратор». Переможців нагороджуватимуть 27 жовтня, у День української писемності та мови.
«Книга-фест 2025» відбудеться 24 жовтня з 10:00 до 17:00 у «Совиному гнізді» (м. Ужгород, вул. Ференца Ракоці, 2).
Вхід вільний.
Запрошуємо всіх охочих відвідати цей унікальний захід, поспілкуватися з авторами, відкрити для себе нові імена та сучасну українську літературу .
Організатори виставки – Закарпатська ОВА, Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, обласна організація Національної спілки письменників України, Ужгородська міська рада, закарпатський підрозділ Національної гвардії України.
До теми
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру нападнику у зґвалтуванні 16-річної дівчини
- На Рахівщині врятували двох неповнолітніх, які заблукали у горах
- Поліція Закарпаття затримала водія, який у стані сп’яніння скоїв смертельну ДТП у селі на Мукачівщині – загинув пасажир
- В Ужгороді прокуратура повідомила про підозру приватному нотаріусу, який незаконного переоформив арештоване майно на понад 42 млн грн
- На Закарпатті триває ремонт опори газопроводу, яку підмило через паводок
- В Ужгороді відзначили першу річницю роботи Центру захисту прав людини в Закарпатській області
- Ужгородський скансен запрошує на тематичні заходи до прийдешнього свята Стрітення Господнього
- Поліція затримала водія вантажівки, причетного до скоєння смертельної ДТП на Абранському перевалі
- 534 об’єкти газифікували минулого року на Закарпатті
- У горах Рахівщини врятували 26-річного киянина, який заблукав та ледь не загинув від переохолодження
- Інтенсив із відновлення психологічного добробуту для дітей загиблих Захисників України відбувся в Ужгороді
- На Закарпатті правоохоронці перевіряють інформацію про замінування
- Смертельна ДТП на Закарпатті – двоє людей загинули
- Минулоріч на Закарпатті у ДТП загинули 9 дітей
- У Мукачеві прокуратура повідомила про підозру медику, через непрофесійні дії якої від пологової травми померло немовля
- Захисники «Рейду» подякували Ужгороду за підтримку та внесок в оборону України
- На Мукачівщині під час полювання смертельно поранили чоловіка: поліція затримала причетного до вбивства через необережність
- Закарпатські рятувальники зустріли евакуаційний потяг із Дніпропетровщини
- В Ужгород повернувся ще один Герой на щиті – сьогодні попрощалися із полеглим 46-річним захисником Андрієм Доглушевим
- Від початку року закарпатські поліцейські зафіксували 31 водія, який користувався телефоном під час керування авто

До цієї новини немає коментарів