Як виявити брехунів… знає пресофіцер закарпатської бригади ТРО

Під час оголошеної в Україні мобілізації до війська пішли фахівці різних професій. Безперечно, вони неабияк допомагають гнати з України ватномізкого окупанта. Проте є випадки, коли через певні обставини людина змінює у війську свою спеціальність і абсолютно про це не шкодує. Адже чого не зробиш заради перемоги, - пише Віктор Онуфрієв.
Одним з таких є колишній полковник поліції Олександр Алєксєєв. Сьогодні цей чоловік — пресофіцер закарпатської бригади Сил територіальної оборони українського війська.
— Ніколи загалом не подумав би, що доведеться піти на службу до війська, працювати з журналістами чи писати про героїчні подвиги українських солдатів та офіцерів, — говорить Олександр. — Щоправда, навички роботи у сфері комунікації маю, адже більше ніж двадцять років займаюся психологічним оцінюванням правдивості повідомленої інформації, як кажуть — працюю «детектором брехні». За цим фахом закінчив академію судової психофізіології в США, постійно залучався як експерт-поліграфолог для проведення досліджень у рамках розслідувань та скринінгових завдань. З гордістю відзначаю, що вже 10 років є членом Американської асоціації поліграфологів.
Олександр Алєксєєв має три вищі освіти, але перша — технічна, на його думку, була життєвою помилкою. Подальші — вища юридична та психологічна — становлять основу його професійних якостей, які розвинулись у майбутньому фаховому спрямуванні.
— У МВС України працював на різних посадах, що були пов’язані з оперативною та слідчою діяльністю, й тривалий час викладав у Національній академії внутрішніх справ, навіть захистив дисертацію з криміналістики, — продовжує пресофіцер. — Проте більшу частину зусиль спрямовував на розвиток поліграфології в Україні у співпраці з американською компанією Axciton, світовим лідером у виробництві поліграфів. Я багато років присвятив психологічним дослідженням із застосуванням поліграфа, впроваджував надійні спеціалізовані методики у сферу детекції брехні. Це складна, але дуже цікава робота, якою я із задоволенням займався як приватний експерт у комерційній сфері.
Останні кілька років Олександр Алєксєєв із сім’єю проживав у Бучі. З початком широкомасштабного російського вторгнення в Україну він вивіз рідних до родичів у Закарпаття, а сам пішов до військкомату та запропонував зміцнити територіальну оборону.
— Такої посади, як поліграфолог, у той час у територіальній обороні не було, а були тільки в підрозділах спецслужб, прикордонників та поліції, — розповідає Олександр. — Тож став пресофіцером і почав працювати в цьому напрямку. Робота теж цікава й дуже відповідальна.
— Після перемоги спробую впровадити поліграфологічні дослідження у територіальну оборону ЗСУ, адже вбачаю в цьому значну потребу. Передусім потрібен якісний відбір добровольців щодо різноманітних факторів ризику. Не секрет, що багато російської агентури під виглядом добровольців намагались вступити до лав ТрО, аби потім здавати інформацію про переміщення українських захисників. Тож за допомогою поліграфа можна здійснити перевірку даних кандидатів на службу в підрозділи тероборони, перевірити на причетність до шпигунства та диверсійної діяльності.
Варто відзначити, що досвід проведення поліграфологічних досліджень вже кілька років активно використовує американська армія.
-->
До теми
- Вагон хліба надіслали в Одесу волонтери «Сили Ужгорода»
- Закарпатець Сергій – один з когорти тих відважних, які наразі захищають нашу Вітчизну від ворожої навали
- Штурмовик 128-ї бригади: «Я прийшов захищати свою землю, а росіяни прийшли вбивати – це головна між нами різниця…»
- Маріуполь — “ДНР” — Київ: Як 10-річний хлопчик приїхав в Ужгород після втрати мами та лікування у донецькій лікарні
- 305 релокованих підприємств працює на Закарпатті
- Ужгородцям - про реалізацію проєкту "Активні парки"
- Студент УжНУ складав екзамен із фронту
- Сила звичайних ужгородців: з початку війни на вокзалі допомагають людям, що рятуються з-під обстрілів
- На Закарпатті бронюють ІТ-фахівців від армії
- «Під час одного з боїв танк мого сина витримав два влучення в башту…», - розповідь командира гармат 128-ї бригади
- Як долати зумовлені війною труднощі? Поради ужгородської психологині Андріани Гренцер
- У боях за Україну загинув закарпатець Ярослав Менджур
- На Закарпатті понад місяць вимушені переселенці отримують соцвиплати у відділеннях "Укрпошти"
- 128 бригада в обличчях: Як пліч-о-пліч воюють батько й син
- У мережі показали, як виглядає недільне Богослужіння закарпатських військових на лінії фронту
- Ужгород (не) гостинний? Як волонтери надихають приїздити саме сюди
- Ранкова кава. Перемога з Федором Шандором
- Шиють прапори і купують авто для ЗСУ: як закарпатці у Швейцарії допомагають Україні
- Від початку війни Закарпаття відправило 188 вагонів гумдопомоги від іноземних партнерів
- До уваги ужгородців: Совине Гніздо працюватиме в новому форматі
До цієї новини немає коментарів