В Ужгороді обговорили проєкт «Промоція та збереження культурної спадщини в Кросно та Ужгороді»

У рамках проєкту проводився конкурс «Дестинація Ужгород» – на найцікавішу аудіовізуальну презентацію культурно-історичної спадщини обласного центру Закарпаття. У ньому взяли участь чотири десятки школярів, 10 визнали кращими, їх та ще двох за креативність як вільних слухачів залучили до майстер-класів, навчання азам режисури, анімації, написання сценаріїв, роботи з програмним забезпеченням для відеомонтажу тощо. На жаль, через пандемію проєкт дещо розтягнувся в часі і діти так і не змогли побувати на навчанні в Польщі.
Сьогодні на заключній конференції юних кіномитців привітав заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, подякував дітям за цікавий, у кожного свій, нестандартний підхід до знятих ними відео, відзначив, що всі зроблені з душею. Передав вітання від міського голови Богдана Андріїва, наголосив: «Усі ви – молодці! Крім того, що попрацювали, ви – ще й яскравий приклад для своїх друзів, ровесників, як любити, пропагувати своє місто». Василь Васильович побажав дітям успіхів у навчанні, надалі реалізовувати свої подальші проєкти, подякував організаторам, вчителям і батькам.
Програмний координатор проєкту, представник ГО «Закарпатська фільмкомісія» В'ячеслав Єгоров подякував дітям за те, що попри карантинні обмеження не падали духом, наполегливо працювали і досягли яскравих результатів.
На конференції представили 4 короткі фінальні роботи школярів (один уже навіть устиг стати студентом). Це – відео про найкреативніші локації Ужгорода, екскурс в історію міста у віршах, пластилінова анімація на тему перших засновників та історична розвідка про понад столітню історію однієї з відомих родин, сучасні покоління якої і зараз живуть в Ужгороді. Автори – Адріан Бреза, Антон Гал, Анастасія Савельєва, Микола Томашівський, Альона Романчак та Христина Мешко.
Представили і фінальний ролик англійською мовою про знакові місця Ужгорода, в окремих кадрах «акторами» знялися учасники конкурсу.
Юним кіномитцям вручили відзнаки за участь у проєкті та набори об'єктивів для смартфона, які дадуть можливість продовжити творчі експерименти. Як відзначив керівник ГО «Закарпатська фільмкомісія» Олександр Мерявчик, уміння працювати з аудіовізуальним контентом стає дуже актуальним у сучасному світі і цілком може стати професією, привести до визнання і конкурентності на ринку праці майбутнього.
Ужгородська міська рада
До теми
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
До цієї новини немає коментарів