Спалах поліомієліту на Закарпатті: інфіковані вже 5 дітей, одну паралізувало

У п'ятьох дітей на Закарпатті виявили поліомієліт, від якого могла б захистити вакцинація. Усі вони не мали планових щеплень від поліовірусу, - пише BBC Україна.
Головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна повідомила, що мова йде про два різні осередки, де виявили вірус поліомієліту. При чому один з них пов'язаний з нещодавнім спалахом хвороби на Рівненщині. Перший випадок інфікування зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району Закарпатської області.
Ще 13 вересня у школярки розвинулися гострі кишкові розлади. За три дні у дитини підскочила температура, 17 вересня до симптомів додався біль у попереку та лихоманка з температурою у 39 градусів. Наступного дня дитина вже не могла встати на ногу.
До обласної дитячої лікарні з підозрою на гострий в'ялий параліч дівчинка потрапила 19 вересня. Там відібрали зразки, їх доправили до референс-лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров'я у Київ. Результат дослідження - позитивний. Згодом поліовірус І типу (вакциноасоційований) підтвердили у лабораторії у Гельсінкі, розповідає медична директорка Закарпатської обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк.
Біологічні зразки на наявність поліовірусу відібрали й у двох інших дітей з родини занедужалої. Початкові симптоми у вигляді розладів травлення спостерігалися в усіх малюків, проте поліовірус у них не підтвердився.
Мати змінила своє ставлення до щеплень
13 жовтня 12-річну дівчинку з Тячівщини перевели з інфекційного відділення до неврологічного. Рухливість лівої ноги досі не відновилася, дитині важко спиратися на ногу.
Упродовж року школярка проходитиме курси реабілітації: фізпроцедури, масажі, вітамінотерапія. Для відновлення втраченої нейропрохідності знадобиться рік чи півтора активної роботи, пояснює медична директорка Закарпатської обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк.
Змінити своє ставлення до вакцинації мати інфікованої змогла лише після захворювання власної дитини.
Від коментарів жінка утримується. Проте, за словами Магдалини Семеняк, мати все ж дала дозвіл на щеплення від поліовірусу двох інших своїх дітей. Тоді як спочатку була категорично проти. Випадок інфікування вакциноасоційованим вірусом поліомієліту І типу 12-річної дитини не пов'язаний із розслідуванням випадку паралічу, викликаного поліовірусом у невакцинованої дитини з Рівненської області.
Проте у ході розслідування було виявлено інший осередок - його локалізацію не називатимуть з етичних міркувань, розповідає Вікторія Тимчик.
АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES
Діти є найбільш уразливими перед поліомієлітом. Хвороба може закінчитися паралічем на все життя У чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу. Проте з етичних міркувань подробиць того, як діти із Закарпаття отримали контакт з дитиною з Рівненщини, не повідомляють. За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків.
Жодна дитина, так само як і в першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту. Відмінність цього випадку полягає у тому, що від вакцинації батьки відмовляються через релігійні переконання. Нагадаємо, що у випадку спалаху біля Рівного також дітей не вакцинують через релігійні переконання.
До теми
- "Строкова служба й бойовий підрозділ на війні – це два різні світи". 22-річний боєць 128-ї бригади про особливості армійського життя
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
До цієї новини немає коментарів