«Чим більше поту на тренуваннях, тим кращим буде результат». Нацгвардієць розповів про комплексні тренування бійців

Задача підрозділу – зайняти рубіж за вказаними координатами, визначити позиції, облаштувати позиції, командно-спостережний пункт і тримати оборону. Але для виконання такого завдання необхідно зробити дуже багато. І без планового і поетапного підходу нічого не вийде. Разом з тим робити все треба швидко. Тому офіцери в першу чергу розподіляють задачі і зону відповідальності для кожного військовослужбовця.
«Нам необхідно мати підготовлений особовий склад. Люди мають знати свою зброю і вміти нею ефективно користуватись. З цього і починаємо. Щоденно проходять заняття з вогневої і тактичної підготовки, обов’язково медицина. Згодом додаємо інженерну підготовку. Бійці мають знати і вміти як ефективно вести вогонь, не потрапити під ворожі кулі, і надати допомогу. Аби все це було ефективнішим, йому необхідні укриття і інженерні загородження. Тому кожного дня відточуємо існуючі навички і додаємо нові елементи. Тут перестаратися неможливо. Це той випадок, коли чим більше поту на тренуваннях, тим кращим буде результат», – розповідає один з керівників занять офіцер з позивним «Ювентус».
Бойовий досвід він отримав під час оборони Маріуполя, був у складі розвідувального підрозділу, пройшов через російський полон, повернувся додому і залишився на службі. Зараз тримається подалі від об’єктиву камери, але передає досвід молодим солдатам і офіцерам.
«Розв’язана росіянами війна привела до української армії чимало патріотів, які багато років тому закінчили військову кафедру, отримали офіцерські звання, але з умовами ведення сучасних бойових дій не знайомі. Тому під час цих комплексних тренувань вони також отримують необхідні знання», – розповідає «Ювентус».
«Моя задача, як командира не лише роздавати команди. Я маю забезпечити зв’язок, наявність зброї і набоїв, обмундирування, засоби захисту. Розрахувати службу таким чином, щоб кожен мав час для прийняття їжі, гігієни, відпочинку і самостійної підготовки і занять. І це все ще до отримання бойового завдання. Знаючи координати, я проводжу командирську розвідку, визначаю позиції і напрямок, з якого очікуємо противника. Я маю бути впевненим, що всі знають свої задачі – від цього залежить життя всього підрозділу. Нічні штурми під час навчань показали, що багато з того, до чого ми готувались вдень, не працює вночі. Противник намагався зайти на наші позиції, іноді це йому вдавалось, іноді ми відбивали ці спроби. Але головне, що я зрозумів, це те, що противник не буде діяти так, як задумав я. Тому треба постійно бути в напруженні, замінювати людей на позиціях, іноді – самі позиції, дооблаштовувати, заново маскувати. Хоча, можу похвалитись, що наш спостережний пост так і не виявили, а він нам багато корисної інформації надав. Значить правильно встановили», – говорить офіцер Андрій Коваль.
Тренування завершуються маршем і бойовою стрільбою у складі відділень. Головна особливість такої вправи – це відкриття вогню виключно за командою. При цьому надважливу роль відіграє комунікація всередині підрозділу.
На другій ділянці полігону з новобранцями проводять заняття з тактичної медицини. Кожен має вміти швидко зупинити кровотечу собі або побратиму: накласти турнікет, бандаж, провести тампонування. Бійці відпрацьовують всі дії за протоколом MARCH. Це найсучасніша тактика надання домедичної допомоги, яку використовують армії країн-партнерів НАТО. Після цього новобранці вчаться вести вогонь з-за укриття з різних положень правою і лівою рукою.
Згодом на полігон у повному спорядженні прибувають бійці ще одного підрозділу. Демонструючи гарну фізичну форму, військовослужбовці виконують іншу вправу стрільб.
«Під час стрільб ми відпрацьовуємо різні вправи. Сьогодні військовослужбовці відточували навички швидкої заміни магазинів. У бою, часу згадувати, що і як робити, не буде. Все треба довести до автоматизму. Крім того ми регулярно відпрацьовуємо стрільбу з різних положень, правою і лівою рукою. На перший погляд це здається важко, але ми навчаємо, як швидко перекласти автомат з правого плеча на ліве, як його міцно тримати і влучно стріляти. Головне у будь якій вправі – постійні тренування», – підсумував керівник занять.
За таким сценарієм гвардійці тренуються постійно. Інструктори регулярно поєднують і комбінують вогневу, тактичну, медичну і інженерну підготовку. Це дозволяє робити заняття більш корисними, а сценарії більш цікавими і несподіваними.
До теми
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
До цієї новини немає коментарів