Створює міні сонячні електростанції, ремонтує дрони. Як ужгородець Євген Ульчак допомагає ЗСУ

Міні сонячні електростанції створює для військових ужгородець Євген Ульчак. Також чоловік ремонтує дрони для українських захисників. Як виникла ідея допомагати військовим та як створив власноруч першу мініелектростанцію Євген розповів Суспільному.
Ужгородцю Євгену 28 років. Чоловік за фахом електрозварник та ІТ-спеціаліст. У нього — інвалідність III групи. Чоловік розповідає, як вирішив допомагати військовим: "Мене нікуди не брали із за стану здоров’я. Ну і я вирішив по трошки допомагати. Окопні свічки робив, на ТрО передавав фінанси, купував консерви, їжу, усе, що потрібно. Далі вирішив своїми руками робити".
Євген має товаришів, які служать у ЗСУ. Пригадує: "Був випадок, коли товаришу потрібна була розгрузка, рукавиці, піддупник, каримат. Я подзвонив другу Саші із Бучі, розповів ситуацію. Кажу: "На частину потреб я маю, зроблю сам. Рукавиці, розгрузку потрібно купувати". Саша фінансово допоміг. На цьому моя допомога не завершилася".
В Ужгороді Євген познайомився із військовим 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Олександром. Каже: "Познайомилися тут на початку війни ну і підтримували спілкування. Зараз Олександр мені передав дрони. Сказав, які можна відновити, ті відновлювати, які ні, — розібрати по запчастинах. Їх будемо передавати тим, кому потрібно".
Як виникла ідея створити мініелектростанцію
Якось товариш із Бучі передав Євгену 5 тисяч гривень. Чоловік зателефонував військовому та запитав, що можна купити хлопцям на передову за ці гроші. "Він каже, що у них проблеми із зарядкою. Я запропонував зарядки на сонячних панелях, але військовий сказав, що вони не добре заряджають. Каже, якщо можеш, або зроби сам, або краще купити нормальну станцію. Я коли зайшов в інтернет, побачив ціну, вирішив зробити самому", — пригадує ужгородець.
Євген розповідає, що не знав як виготовляти сонячні панелі. Каже: "Я ніколи не торкався теми сонячних панелей, зарядних станцій. Впродовж місяця я зміг це все освоїти, замовити потрібні компоненти та потрошки збирав. Було що до двох ночі крутив, паяв. На вихідних працював над цією роботою. Брав різні компоненти, штекера від старих комп’ютерів. Коробку від інкубатора переробив, зробив кришку до неї".
Так Євген створив першу міні сонячну електростанцію для захисників. Згодом вирішив робити електростанції меншими. Тепер чоловік планує зробити ще дві. Каже: "Подивлюся якої потужності зробити. Хлопці просили, щоб ці станції тягнули старлінки. Тому буду старатися, щоб вони були нормальної потужності. Але на це потрібен час. Буде ще більше виготовлених. Я домовився із Сашою із Бучі, що він щомісяця буде надавати гроші, а я буду виготовляти. Також допомагають друзі та сусіди. Я їм кажу, чого не вистачає, і хлопці також підкидують по 500-1000 гривень".
Першу сонячну мініелектростанцію Євген відправив бійцям 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Днями чоловік відправить зарядну станцію та шість дронів Грузинському легіону, який наразі знаходиться під Бахмутом. Каже: "Разом із технікою поставлю у пакунки вафлі, щоб їм солодше було".
До теми
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
До цієї новини немає коментарів