В ужгородській лікарні люди травмовані під час війни можуть отримати безплатні імпланти

Безплатні імпланти можуть отримати в Ужгородській багатопрофільній лікарні люди травмовані під час війни. Про це Суспільному розповів директор закладу Олег Голуб. За його словами, імпланти отримали три заклади України: Вінницької, Черкаської та Закарпатської областей.
Дві операції зробили пацієнту з Чернігова в Ужгородській багатопрофільній лікарні. Чоловік каже:
"У Дніпрі були пару днів, у Кропивницькому пару днів. Евакуація переходила пару днів. Перевозили з місця на місце. Перев’язку у Вінниці та операцію зробили у воєнному госпіталі. У Львові ще одну операцію зробили, теж у воєнному госпіталі, а потім уже сюди привезли. І тут вже теж робили операції. Чотири операції, не рахуючи, що робилися перев’язки теж під наркозом — та сама операція. Її не можна було так витримати, ту перев’язку".
У іншого пацієнта міна розбила стегно, не вистачало 15 сантиметрів кістки. "Спочатку збирали мене в Дружківці, потім в Києві збирали, а зі Львову відправили сюди і тут вже кінцево вчора зробили операцію. І в мене зараз ноги вже рівні. Скоро, думаю, вже буду ходити", — розповів пацієнт.
Близько 1800 операцій з протезування зробили у 2022 році, розповів завідувач відділення ортопедії та травматології Ужгородської багатопрофільної лікарні Михайло Василинець. "Переважно у цієї категорії пацієнтів — це полісегментарні ушкодження, ушкодження декількох кінцівок, пошкодження судин, нервів, пошкодження та дефект м’яких тканин, дефект кісток, які потребують етапних складних реконструктивних втручань. У нас є пацієнти, яким ми по 10 оперативних втручань виконали", — пояснив завідувач.
Для реконструкції складних переломів Ужгородській багатопрофільній лікарні потрібні імпланти, каже директор закладу Олег Голуб. За його словами, Міністерство охорони здоров’я разом із благодійним фондом Yellowblue Force Foundation (YBF) фінансує закупівлю лінійки імплантів для трьох лікарень України: Вінницької, Черкаської та Закарпатської областей, сказав директор Олег Голуб.
"На цей час пацієнти у нас є як з області, так і з-за меж області, з цілої України. З початком війни значно виросла частка пацієнтів, які постраждали внаслідок війни, внаслідок бойових дій, які також потребують травматологічної допомоги", — каже Олег Голуб. За його словами Ужгородська багатопрофільна лікарня отримала імпланти вартістю 22 тисячі доларів. Тепер тут зможуть отримати безплатну операцію з протезуванням люди, які отримали травми через війну.
Суспільне Ужгород
До теми
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
До цієї новини немає коментарів