На Берегівщині відбувся конкурс декламування віршів

На Берегівщині відбувся конкурс декламування віршів
Конкурс декламування віршів ім. Борбали Салаї відбувся 13 жовтня у селі Бене. Конкурс, названий на честь відомої закарпатської дитячої поетеси, письменниці та перекладачки, цього року провели увосьме.

 

Минулого року змагання декламаторів довелося відмінити через епідемію коронавірусу, тож цьогорічне ще більше надихнуло учасників – понад три десятка школярів Берегівської територіальної громади.

Перед початком конкурсу присутніх привітала Ержебет Голожаі, бібліотекарка Будинку культури села Бене, назвавши відрадним, що цьогорічне дійство проводять саме тут.

Головний організатор заходу, голова Спілки угорських бібліотекарів Закарпаття, керівниця мережі бібліотек Берегівщини Єва Варга також привітала учасників та вчителів, подякувавши за підготовку учнів. За її словами, серед учасників традиційного конкурсу чимало таких, хто повертається щороку, що свідчить про те, що вірші Борбали Салаї торкаються душі та залишають незабутні враження.

«Вивчення віршів напам’ять та декламування – один із найефективніших способів засвоєння літературної мови на високому рівні», – нагадав Генеральний консул Угорщини у м. Берегові Матяш Сіладі. Він підкреслив, що достовірно передати почуття іншої людини через вірш – дуже важко, втілити це молодому віці – непросто, але конкурс доводить, що інтерес до літератури є, і це слід підтримувати.

Заступниця начальника управління освіти та культури Берегівської міської ради Оксана Радік наголосила на важливості збереження культурних цінностей рідного народу, а також подякувала бібліотекарям за їх роботу.

Після вітальних промов розпочався конкурс, учасники декламували вірші Борбали Салаї. Її поезія – надзвичайно цікава, пронизана гумором та легка, її залюбки читають уже декілька поколінь дітей.

За рішенням журі, перше місце посів Алекс Сарка з Бене, друге – Вероніка Селеш із Мужієва та Бернадетта Молнар із Четфолво, третє – Евеліна Гаршані із села Гать та Ліліана Чех із села Кідьош. Спеціальний приз журі отримали Ченге Веждел із Гечі та Гвендолін Шомі із села Галабор.

Переможці отримали цінні призи, зокрема, набори книг та шкільне приладдя. Водночас, завдяки спонсорам – Генеральному консульству Угорщини у м. Берегові, Товариству угорської культури Закарпаття та берегівській типографії «Кальвін» – подарунки вручили всім учасникам конкурсу.

lexi/Kárpátalja hetilap

 

17 жовтня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів