На Закарпатті з'явиться санавіація?

На дворі 2020 рік і поки Tesla Roadster летить до Марсу, в Закарпатті чиновники вирішили розвернути цивілізацію в протилежний бік.
Прокоментувати дану ситуацію представники Карпатського інформаційного агентства звернулися до ініціатора створення програми санітарної авіації в Закарпатській області, депутата обласної ради Михайла Кіша: «Прикро те, що на звернення та прохання виконати обов’язково необхідні заходи щодо організації надання екстреної медичної допомоги особам, які можуть опинитися в важкодоступних або взагалі не доступних для транспортних засобів місцях, ми отримуємо відписки, які свідчать про нерозуміння складної ситуації або не бажання реагувати на виклики, що час від часу мають місце.
Адже для вирішення даної проблеми не потрібно залучати значних коштів з бюджетів краю. Мова йде про мінімальні затрати, а саме:
- залучення наявного в Закарпатській області гвинтокрилу (підпорядкування - МВС, місце дислокації - Ужгородський аеропорт);
- влаштування в кожному місті, районному центрі чи ОТГ майданчику (злітно – посадкова смуга) для прийому гвинтокрила. Як правило для вирішення цієї задачі використовуються футбольні поля;
- відпрацювання комунікації між органами МВС, МНС та МОЗ в частині забезпечення безпеки при посадці та взлету гвинтокрила та транспортування осіб, у відношенні яких мають проводитись невідкладні реанімаційні заходи;
- придбання необхідного медичного мобільного обладнання для проведення реанімаційних заходів, інтенсивної терапії;
- формування та відпрацювання політної карти по території області.
І все рухалось по плану, але Департамент охорони здоров’я з офіційним листом від 25.11.2019 за №1726/05-3 дав відповідь.
Цитуємо: «…Немає потреби залучати літальні апарати, які локалізуються на базі Ужгородського летовища».
Не будемо з єхидством виправляти, що літальні апарати це не пожежа і не епідемія, вони не локалізуються, а дислокуються. Це так, дрібниці. Образливо і пихато виглядає відповідь чиновників від обласної медицини, про те що з медициною, а особливо в екстреній медичній допомозі все гаразд.
Ремарка проста, в Австралії погано у зв’язку з пожежами в екстреній медичній допомозі, а у нас все гаразд.
Починаючи з 2010 року у «високих» коридорах точаться розмови про те що в регіоні, де складний гірський рельєф, погодні умови можуть змінюватися у лічені хвилини, де щороку стаються паводки та снігові лавини, де селеві потоки та зсуви призводять до ізоляції сотень, а то й тисяч жителів, де покриття дорожнього полотна та стан спеціалізованого транспорту знаходиться в жахливому стані, повинна функціонувати регіональна санітарна авіація.
Карпатське інформаційне агентство
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Більше пів року я прожив у російській окупації, у мене майже вся сім’я в ЗСУ, тому навіть не думаю, щоб «косити» чи піти в СЗЧ…» Історія бійця 128 бригади Вадима
- «Я бачила, як потрібна була кров»: історія донорства Діани Товстун після пекла Маріуполя
- Герої без зброї: начальник караулу Володимир Штимак про дитячу мрію, яка здійснилась, та виїзди на межі життя
- «152 мм смерті за 15 метрів»: як пікап урятував життя артилериста з Ужгорода
- Станцювати чардаш, побачити клявзи й потрапити під полонинську грозу. Туристична подорож Закарпаттям століття тому
- Освіта на дві країни: чи повернуться до закарпатських шкіл учні, які під час війни виїхали за кордон
- Сергій Федака: «В мене одна ідея: встати і звідси піти». Останні розмови з легендарним істориком Ужгорода
- Мобільна вогнева міць навчання гвардійців Закарпаття на бронетехніці
- «Під інтенсивним ворожим вогнем ми витягнули чотирьох поранених піхотинців із бойової позиції й доставили в безпечне місце…» Історія трьох бійців 128-ї бригади
- «Боржава»: Як футбольна школа змінює життя дітей у селах Закарпаття
- «Ми більше не просимо, а формулюємо сенси», – Андрій Любка про зміну голосу України у світі
- Герої без зброї: «Кожен виклик — перевірка на людяність: історія рятувальника Юрія Думи»
- 12 замків Закарпаття: які з середньовічних фортець можна оглянути та які не пощадив час, люди і війни
- Археологічне відкриття на Закарпатті: у Берегові виявили руїни замку
- «Ми з однокласником пішли в ЗСУ незалежно один від одного й зустрілися на війні в одному підрозділі...» Історія бійця 128-ї бригади Михайла
- Кінофест «Chysto.de?!» на Закарпатті: фільми про водорості з дна Світязя й чисте повітря в Запоріжжі
- 73-річний волонтер Джим Сліз переїхав із США в Україну: на матчах ФК "Ужгород" смажить м'ясо на грилі за донат на ЗСУ
- Герої без зброї: водій-рятувальник Василь Довганич про мотивацію, яка не в нагородах, а в допомозі людям
- Сила мрії в дії: історія успіху спортсменки й активістки Надії Дьолог
- «Моєму щастю немає меж»: закарпатка Влада Харькова – про історичне золото на ЧС з фехтування
До цієї новини немає коментарів