Закарпатська влада вимагає негайно закрити пункт тимчасового утримування нелегалів "Павшино"

Закарпатська обласна влада звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням негайно закрити пункт тимчасового утримання нелегалів "Павшино", що розташований в області. Фахівці кажуть, такий об’єкт розташований незаконно, у ньому не дотримуються жодних норм, коштів на його утримання немає. А лікарі стверджують, що через присутність нелегалів у області спалахують екзотичні хвороби.

 

Негайно закрити і перенести в інші області України. Таке рішення ухвалили відносно пункту тимчасового утримання нелегалів "Павшино" депутати Закарпатської облради. Підтримала їх і облдержадміністрація. Її голова Олег Гаваші підписав відповідного листа й надіслав його до Кабміну. Причина, чому вимагають закриття пункту, – невідповідність санітарним нормам, сусідство з хімічним підприємством, але найбільше – близькість до кордонів. Це є просто нелогічним, розташовувати подібні об’єкти поряд із Європою, вважає перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Балога.

"Підприємство це приность розвитку Закарпаття негативний імідж, тому позиція і моя, і депутатів щодо негайного закриття і винесення за межі області. Якщо це відбудеться найближчим часом, говорити про нелегальну міграцію через територію Закарпаття будуть набагато менше, а спокою буде більше…", – зазначив Іван Балога.

Ще одна проблема пункту в Павшині у тім, що він і досі ніде не зареєстрований і… нікому не потрібний. Так сталося, що при створенні його юридичний статус так і не визначили, різними постановами передавали то до Міністерства внутрішніх справ, то Державному комітету України у справах національностей та міграції, але справу до кінця так і не довели. Як результат – нині об`єкт є в оперативному управлінні Мукачівського прикордонного загону, і кошти, які мають іти на утримання прикордонників, ділять і на нелегалів.

Заступник начальника штабу загону прикордонників Валерій Вавринюк заявив: "МТТ "Павшино" не перебуває на балансі прикордонного загону, а лише в оперативному управлінні, що у свою чергу унеможливлює використання державних коштів для створення нормальних умов, для утримування іноземців-правопорушників, крім витрат на харчування, які становлять 5-6 гривень на добу".

Закарпатські лікарі говорять про ще один аспект проблеми: мігранти приносять до області нетипові інфекційні хвороби, що загрожує здоров’ю населення. Інфекціоністи нагадують, як наприкінці 2005 року в області спалахнув черевний тиф азійського походження.

Власне, самі закарпатці теж категорично проти такого пункту на території краю. Так житель Мукачева Олексій, який щодня бачить нелегалів на вулицях рідного міста, зауважив: "Закарпаття дуже густонаселене, і туристична направленість нашої області... – логічніше було б, якби такі заклади були на Сході чи Півдні України, де більше вільної землі й звідки, власне, й потрапляють до нас нелегальні мігранти".

Поки що питання перенесення пункту вивчають усі зацікавлені міністерства й відомства. Перший віце-прем`єр-міністр України Олександр Турчинов доручив терміново визначити статус "Павшина" та його майбутню долю. Чекають на це, а відповідно й на поліпшення своєї долі, й самі нелегальні мігранти, яких нині на території невеличкого пункту майже в півтора раза більше, ніж передбачено…



Надія Петрів
RadioSvoboda.Ua

 

04 квітня 2008р.
-->

До теми

Коментарі:

  1. 2008-04-05 / 08:10:00

    Мукачево самий раз підходить до розташування подібних закладів. Мукачівці терплять же балогів, витерплять і нелегальних мігрантів. Одна зараза менше, одна зараза більше, не є суттевою. Така доля Мукачева, тому, що в цьому місті знайшли присталище барва і балога інд корпорейшен. Пересильний пункт уберуть разом із балогою.