Викладачі та студенти Академії культури і мистецтв влаштували грандіозний концерт в Ужгороді
Відбулося це мистецьке дійство в Закарпатській обласній філармонії. У залі – представники влади, депутати, військові, митці, молодь. Більшість – у барвистих вишиванках, що веселково переливалися на світлі. Серед них – Роман Сарай - голова Закарпатської обласної ради, перший заступник голови – Андрій Шекета, керуюча справами облради Мирослава Ливч, директор департаменту культури ОВА-ОДА Євген Тищук. І, звісно, маленькі українці у вишиваночках, які разом із студентами залюбки співали, танцювали, аплодували.
Традиційно присутні вшанували хвилиною мовчання пам´ять загиблих Героїв сьогодення. Забігаючи наперед, відмітимо, що концертна програма була насичена поезією, українськими піснями, колоритними хореографічними та музикальними композиціями. Кожен номер з емоційною виразністю, барвисті національні костюми, творча атмосфера.
Перелюднений зал вибухав оваціями, даруючи студентам і викладачам море оплесків. Це була тепла родинна атмосфера заходу з великою шаною до мам і бабусь, рідної мови і пісні.
Розпочали концерт студентки СМ під чарівний колоритний звук цимбал у виконанні заслуженого працівника культури України Олександра Ленарта та вокалістка-студентка ММ Вероніка Буката, яка заспівала акапельно «У полі калина, у полі червона» (викладачка – заслужена артистка України Яна Садварій). Відтак ніжно і дзвінко зазвучав стародавній кант «Мати милосерда» у виконанні студентського хору та солістки Мирослави Мацоли під керівництвом Андрія Тазінгера, який з перших хвилин зірвав оплески.
Хореографічну сюїту «Від Сходу до Заходу» подарував ансамбль народного танцю «Кольори Карпат» (балетмейстери-постановники заслужені працівники культури України Михайло Шютів та Єлізавета Бабяк). Як завжди, майстерно, тематично, відточено. Підсилили композицію студенти, які граційно танцювали у залі. Це було круто. Хотілося долучитися...
Вірш Олександра Олеся «Живіть! Ідіть на сизі гори…» прочитав студент 1-го курсу СМ Ілля Донецький.
Дзвінкоголосий Артем Поздняков подарував улюблену багатьма «Пісню про рушник» (муз. П. Майбороди, сл. А. Малишка. Викладач – А. Тазінгер, музичний акомпонимент О. Ленарта).
Під оплески залу зазвучала «Веснянка» – обрядово -фольклорна пісня з репертуару гурту "Алібі" в аранжуванні О. Федоренка. Її майстерно виконали дві чарівні студентки 3-го курсу ММ Євгенія Кепич та Євгенія Уліганець (викладач – Лідія Гряділь), наповнивши зал теплом і красою. А сучасний танець «Веснянка» стильно презентував ансамбль сучасного танцю «Акцент» (постановка заслуженого працівника культури України – Ірини Шевцової).
Вірш Олександра Олеся «Хто зберіг любов до краю…» прочитав студент СМ Арсеній Орос (викладач – заслужена артистка України Світлана Кобзиста).
Пісня «Роде мій» (сл. і муз.Т. Решетняк), яку заспівала студентки ММ Любов Слісенко (викладач – заслужений працівник культури України Валентина Зелінка), учасники ансамблю "Фатьови" – керівник заслужений працівник культури України Валентина Вігула, студенти хореографічного мстецтва додала енергетики всьому залу. Танцююча малеча біля неї додала ніжності (хореографічна студія АКіМ – керівник Йордан Наталія).
Пісня «Очі України» (сл. і муз. І. Цуканової) зазвучала як молитва у виконанні Таісії Карпи (викладачка – В. Зелінка). За спиною у кадрі – кричущі фрагменти російської війни в Ірпіні, Бородянці, Гостомелю. Студенти розгорнули український прапор у залі і всі присутні встали…
Неймовірно зворушливим був виступ дитячої студії «Бавка». Приміром, Назар Майданець прочитав вірш Івана Драча «Ну, як мені впасти до ніг твоїх босих… ». (викладач заслужена артистка України Світлана Кобзиста). А виступ студентки 1-го курсу ММ Софії Плав'яник з піснею «Дякую тобі, Мамо!» (сл.і муз. К. Бойко, викладач – В. Зелінка) присутні підсвічували телефонами.
Наче звучав живий голос кожного з нас.
Дитяча хореографічна студія АКіМ презентувала ремікс неймовірно гарного народного танцю «Березнянка» (постановка – Артур Качур).
Ніжно прочитали вірш Н. Красоткіна «Весна і Мати» – студенти 3-го курсу СМ Аня Когутка, Вероніка Молнар, Аліна Макарович, Владислава Козловець (викладачка – заслужена працівниця культури України Оксана Шип).
Під бурхливі оплески звучала і найсвятіша пісня "Материнська любов" (сл. і муз. М. Мозгового), яку виконав ансамбль "Music dream" (керівник – Євгенія Товарницька, оранжування – Ірина Товарницька), соло на скрипці – Андрій Брода, а вокалістки – улюблені, харизматичні викладачки вишу Мар'яна Матейко, Анастасія Вишневська-Маркович, а також Олександра Савко та Юліанна Махінька. Вони зачаровують людські серця багатьох країн високою майстерністю виконання та сильними голосами.
Студентський оркестр АКіМ (керівник – Євген Цанько) подарував присутнім свій ефектний концертний номер Юрія Польового «Намисто». Зал довго не відпускав улюблений колектив.
Піднесено та щиро зустріли присутні і виступ студентки 2-го курсу ММ Олександри Дарієнко (викладач – кандидатка педагогічних наук Вероніка Гаснюк), яка заспівала «Гімн Землі» (сл. і муз. А. Хаята) – хореографія А. Качура.
Коли на сцену запросили вокально- інструментальний ансамбль «Мелодія» (керівник – Олександр Карбованець, керівник оркестру – Сергій Петрушевський), який виконав українську народну пісню «Їхали козаченьки», то кожен приспів зал відтак супроводжував бурхливими оплесками.
Яскраву, емоційно-смислову вокально-хореографічну сюїту «Танцюй, Срібна земле!» талановито виконав ансамбль народного танцю «Кольори Карпат» (постановка – заслуженого працівника культури України Михайла Шютіва, педагог-репетитор – заслужений працівник культури України Єлізааета Бабяк, концертмейстер заслужений працівник культури України В'ячеслав Худяков), юні танцюристи студії АКіМ під керівництвом Наталії Йордан викликали шквал оплесків та вокально- інструментальний ансамбль «Мелодія» (художній керівник - О. Карбованець, художній керівник оркестру - С. Петрушевський). Це був справжній мистецький спектакль із зворушливим вкрапленням – один із юних артистів узяв на руки маленького українця, що витанцьовував своє на сцені.
Завершив свято популярний вокально-інструментальний гурт «АРТ- БАТАЛЬЙОН» солісти Слісенко Любов, Карпа Таїсія, Драгула Іван, Дарієнко Олександра, Уліганець Євгенія, Плав?яник Софія (керівник – заслужена працівниця культури України Олеся Глуханич), який виконав хітову пісню «Родина» (муз. О. Злотника, сл. В. Крищенка). Зал співав разом із артистами, довго не відпускаючи їх зі сцени.
Головний режисер проєкту – заслужена артистка України Наталія Орешнікова, помічник режисера заслужений працівник культури України Єлізавета Бабяк.
Відтак із вітальною промовою виступив голова облради Роман Сарай, який поділився враженнями від концерту, зазначивши, що було відчуття «наче на закарпатській сцені виступила збірна творчих колективів з усієї України». Очільник ради подякував керівниці АКіМ Наталії Шетелі, викладачам і студентам за гідну справу, яку вони творять талановито і натхненно у важкому часі війни.
Наталія Шетеля у своїй промові привітала всіх із ДНЕМ МАТЕРІ, ДНЕМ ВИШИВАНКИ, ДНЕМ СІМ?Ї. Та наголосила, що «саме ці реліквії і лягли в основу нинішньої мистецької зустрічі у філармонії». І додала: «Рід наш красний нині на передовій великої війни, яка триває понад 800 днів. А в цілому – виснажливих 10 років. За цими сухими цифрами – невимовний, нестерпний біль і страждання нашого народу, сини і доньки якого виборюють право для бабусі співати колискову онукам – продовжувачам роду – рідною солов?їною; право для молодої мами – одягнути немовлятко у вишиваночку, як оберіг від злого ока; право для батька – дати дітям відтворені на прапорі чисте, сонячне небо і рясні пшеничні поля.
Як показало життя, це багатьом народам далося даром, нам – надто високою ціною.
Дякую викладачам – за титанічну працю і вірність обраній професії, студентам – за старанність, вам – що знайшли час і вшанували нас своєю присутністю, ЗСУ – за можливість навчатись, працювати, творити і планувати майбутнє, керівництву області та депутатам – за всебічну підтримку діяльності вишу».
Завершила виступ Натадія Шетеля такими словами: «Роде наш красний, нехай Господь потроїть наші сили у планах і справах. Та найголовніше – щоб ми подужали ворога і перемогли! Буде перемога – буде рідна мова, пісня, танець і багато яскравих свят! Слава Україні! Слава нації Героїв!».
Євген Тищук у короткій та сильній промові високо оцінив зусилля викладачів і студентів АКіМ, назвав їх мистецьким брендом краю та амбасадорами України!
Так, ми стараємось! Тож нехай квітне Україна, її невмируща пісня, слово, танець. Бо хто за що, а ми за незалежність, свободу і перемогу світла над темрявою.
В ім´я майбутнього!
Велика вдячність працівникам та директору Івану Микиті Закарпатської обласної філармонії за можливість проведення такого масштабного культурно-мистецького проєкту.
Звукорежисер – Геннадій Девятов.
Екранне оформление, фото та відеозвіт заходу – викладач аудіовізуального мистецтва Академії Тіберій Шютів.
До теми
- У скансені відкрилася виставка-конкурс образотворчого мистецтва «До нас іде Миколай»
- В Ужгороді встановили 73-тю за ліком мініскульптурку - "Щедрик"
- Наталія та Іван Ребрики - разом: уперше зустрілися за прилавком у «Кобзарі»
- Казковий дивосвіт і розмай творчостід емонструє ювілейна виставка Людмили Губаль
- Щасливі в Щасливому: із Закарпаття стартував сезон різдвяно-новорічних свят в Україні
- Студенти Академії культури і мистецтв "оживили" картини Володимира Микити: робота захоплює подих
- На базі Ужгородської школи мистецтв відбувся обласний семінар для викладачів відділу «Народні інструменти» мистецьких шкіл Закарпаття
- "Оживили" картини митця: неймовірний проєкт студентів Академії культури і мистецтв!
- Виставка, присвячена визначній пам’ятці українського письменства «Королівському Євангеліє» відбулася в Ужгороді
- В Ужгороді у скансені відкрили виставку майстрів народної творчості «Джерело традицій»
- Закарпатська академія мистецтв розпочала співпрацю із польським університетом Марії-Кюрі Склодовської
- В Ужгородській міськраді триває прийом документів на премію за досягнення у галузі культури і мистецтва
- «Ненароджені для війни»: мілітарі stand-up в Ужгороді та Мукачеві презентує 3-тя окрема штурмова бригада.
- В ужгородському скансені з аншлагами показали "Украдене щастя" Івана Франка
- В Ужгородському замку презентували «контраверсійну» виставку юної художниці Таїсії Білецької
- Проєкт «КВіНТЕСЕНЦіЯ»: в Ужгороді покажуть виставу за мотивами п'єси відомого українського письменника
- Закарпатський театр уперше втиступив на сцені Івано-Франківського національного академічного театру імені Франка
- На Львівському форумі видавців представлять нову повість Олександра Гавроша
- Виставка в скансені: від стародавнього гончарства – до сучасної кераміки
- “Машина часу” в Хусті. На Закарпатті використали технологію доповненої реальності для вивчення Хустського замку усіма бажаючими
До цієї новини немає коментарів