В Ужгороді завтра презентують художню книжку Івана Чендея "Птах у своєму гнізді"

В Ужгороді завтра презентують художню книжку Івана Чендея "Птах у своєму гнізді"
Про це інформує обласна бібліотека імені Федора Потушняка.

 

16 травня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбудеться презентація нової художньої книжки Івана Чендея – відомого письменника, Шевченківського лауреата, сценариста культового фільму «Тіні забутих предків», співзасновника PEN Ukraine. Збірка оповідань «Птах у своєму гнізді», упорядкована донькою автора Марією Чендей-Трещак, цьогоріч побачила світ у київському видавництві «Комора» і вже була презентована у столиці.

Майже 400-сторінкова книжка містить вибрані твори майстра новели, який вміло прописав у літературі закарпатську душу. Творчість Чендея — це про любов до свого: історії, звичаїв, пам’яті, простих людей із чистими й гарячими серцями. І про уславлення цієї любові у слові. Передмову до книги написала письменниця, Шевченківська лауреатка Оксана Луцишина, післямову – дослідниця творчості Івана Чендея Роксолана Жаркова. Літературною редакторкою збірки стала Ольга Лілік, над ілюстраціями й оформленням працювала Мар’яна Микитюк.

«Шлях письменника в літературі був непростим: роки утисків, гонінь, звільнень і цькувань. Але він долав своїм голосом навколишній холод мовчання. Цією збіркою вибраної малої прози ми повертаємо Івана Чендея до читача. Повертаємо вітром з полонини, сполоханими чайками, зимовим світанком, червоним золотом осіннього сонця, березневим снігом, білою дорогою для двох», – йдеться в анотації.

У презентації книжки візьме участь упорядниця Марія Чендей-Трещак, актриса Римма Зюбіна, літературознавець Сидір Кіраль. Модеруватиме редакторка обласної бібліотеки Іванка Когутич

На заході також буде оголошено короткий список фіналістів VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози ім. І. Чендея.

 

15 травня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів