У Закарпатті просто неба іржавіють понад 600 автомобілів

Їх конфіскувала митниця і передала на продаж. Але на аукціоні техніку ніхто не купив. Натомість митники і представники виконавчої служби Мін’юсту пересварилися. Що заважає продати конфіскат.

 

Громадянин Словаччини ввіз у Закарпаття крадене авто. Митники машину конфіскували. Суд підтвердив правильність їхніх дій. І митники передали авто виконавчій службі для продажу з аукціону. За 76 тисяч гривень. Але навряд чи таку ціну покупці заплатять таку суму, - вважають у виконавчій службі.

Роман Котляров, начальник ДВС у Закарпатській області:
” Машина коштує на ринку півтори-дві тисячі доларів, а в документах, по акту прийому-передачі, фігурує 50-60-70 тисяч гривень. І відповідно йде накопичення майна і митна служба доповідає про неефективність Державної виконавчої служби.”

Виноградівська митниця - перша в Закарпатті за кількістю затриманих авто, власники яких порушили митні правила. Цього року їх уже сімдесят. Ситуацію ускладнює те, що співпраця митниці з виконавчою службою не відлагоджена.

Іван Палешник, начальник Виноградівської митниці:
” Із понад 4 мільйонів 400 тисяч гривень, на таку суму ми передали товарів і транспортних засобів до них на реалізацію. Фактично у цьому році поступили кошти на суму 70 тисяч гривень.”

На аукціонах виконавча служба так і не змогла продати понад шістсот авто. Їхнє зберігання на складах оплачує бюджет. Плюс - державні витрати за перевезення й роботу експертів. Машини потребують ремонту. Зараз на балансі виконавчої служби в Закарпатті нереалізованого конфіскату на 21 мільйон гривень. А кількість порушників правил ввезення авто - зростає.

; Михайло Рівіс, начальник відділу Виноградівської митниці:
” Як правило, вони звертаються в суди. Треба сказати, що наші суди на сьогоднішній день майже на 90 відсотків таких транспортних засобів повертають громадянам. ”

Сергій Хваста, начальник ДВС в Ужгороді:
”Звичайно, вони не хочуть конфісковувати транспортний засіб, який коштує 30 тисяч доларів і більше. І логічним рішенням є повернути транспортний засіб правопорушнику і накласти на нього штрафи. Як і роблять наші сусіди – словаки й угорці.”

В Україні досвід сусідів поки не використовують. Керівники Закарпаття зверталися до центральної влади з проханням передати конфісковані авто ветеранам війни, інтернатам і школам. Виконавча служба області просила парламент й Кабмін дозволити продавати автомобілі старші 15 років на запчастини без митних платежів. Однак з Києва відповіді так і не отримали.

Богдан Барбіл Перший канал

 

03 серпня 2006р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів