Менше біовідходів - більше добрива: 7 українських громад отримали компостери для біовідходів

Менше біовідходів - більше добрива: 7 українських громад отримали компостери для біовідходів
Впроваджувати раціональне поводження із біовідходами у життя відтепер будуть 7 громад-учасниць проєкту “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні”, який ГО “Еколтава” реалізовує за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”.

 

Серед них - Виноградівська, Гощанська, Доброславська, Ємільчинська, Іршанська, Корецька, Сенчанська територіальні громади, які отримали по два комплекти компостерів об’ємом 1200 літрів.

Під час навчання у Школі муніципального менеджменту учасники готували дорожні карти для Місцевих планів управління відходами. Ментори Школи оцінили ці документи та визначили авторів 7 найкращих дорожніх карт. Саме ці громади отримали компостери для потреб своїх громад.

 Олеся Палій, провідний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та комунальної власності Виконавчого комітету Сенчанської сільської ради (Полтавська область):

“Компостерів на території громади у нас ще не було. Ми встановили їх на території навчальних закладів, щоб компостувати зелені відходи. Особливо в осінній період у нас є велика необхідність у цих компостерах, тому що комунальному підприємству в цей час важко впоратися з  великими об'ємами таких відходів. До того ж встановлення компостерів у навчальних закладах дасть змогу привчити дітей до правильного поводження з біовідходами і принести цей досвід, знання та навички компостування у свої домівки”.

До біовідходів належать залишки овочів та фруктів, опале листя, зів’ялі квіти. Якщо вони потрапляють до загального контейнера разом з іншими відходами та накопичуються на звалищі, при їх розкладанні виділяються десятки шкідливих речовин, зокрема метан, через який виникають пожежі. Вирішити цю проблему здатне компостування. За допомогою нього відходи можна переробляти на добриво для живлення грунтів.

Нагадаємо, проєкт “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні” реалізовується  ГО “Еколтава” за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” і має на меті підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. Участь у ньому беруть представники органів місцевого самоврядування з Полтавської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Львівської, Закарпатської та Одеської областей.

 Ця публікація створена в рамках реалізації грантового проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 

 

27 квітня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів