«На бойові завдання людей відправляють тільки після того, як упевняться, що вони досконало володіють технікою…» Історія Дмитра, бійця 128 бригади

Восени минулого року Мазута пішов у СЗЧ (самовільне залишення частини), а далі, скориставшись законодавчим нововведенням про можливість добровільного повернення без кримінальної відповідальності, вирішив продовжити службу в ЗСУ, тепер уже в 128 ОГШБр.
– На початку 2022-го я був на заробітках у Чехії, працював на будівництві, – розповідає Мазута. – Коли дізнався з новин про вторгнення росіян, одразу вирішив повертатися в Україну і йти в ЗСУ. Довелося ще кілька днів попрацювати, щоб закрити по роботі лютий і отримати розрахунок. Тоді із-за кордону поверталося багато українських заробітчан, котрі вирішили захищати свою країну. Одна група їхала аж із Франції, і я підсів до неї. З подивом дізнався, що серед наших хлопців їде й громадянин Франції, молодий хлопець 23 чи 24 років, котрий теж вирішив підтримати Україну. Тоді я подумав собі – якщо воювати з росіянами їдуть навіть іноземці, то ми, українці, тим більше маємо бути в ЗСУ.
Приїхавши додому, на Львівщину, Дмитро одразу пішов у ТЦК й став бійцем однієї з місцевих військових частин. Перші пів року підрозділ дислокувався в Західній Україні, потім його перемістили на Київщину, відтак на Кіровоградщину й нарешті на Донеччину.
– А далі наших хлопців поступово почали переводити в інші військові частини. Ми тримали з ними зв'язок, чули про, м’яко кажучи, не дуже хороші умови, в яких вони опинилися (серед товаришів з’явилися загиблі й полонені). І коли стало зрозуміло, що мене теж переводять у ту частину, я вирішив піти в СЗЧ. Півтора місяці пробув у своєї дівчини, а потім вирішив продовжити службу в ЗСУ, скориставшись законодавчим нововведенням про добровільне повернення без кримінальної відповідальності. Сам з’явився у ВСП (Військова служба правопорядку) і після оформлення документів потрапив у резервну частину на Рівненщині. Коли туди прибули представники різних бригад за поповненням, я попросився в танковий підрозділ 128 ОГШБр, про яку багато чув. Справа в тому, що з юності працюю з різною технікою – вмію керувати екскаваторами, тракторами, вантажівками…
Після зарахування в штат 128 ОГШБр Мазута освоює свою нову посаду – механіка-водія танка Т-72. На бойові завдання його не відправлять, поки не впевняться в досконалому володінні машиною.
– Мені тут подобається – колектив шикарний, із різних регіонів – Закарпаття, Хмельниччини, Донеччини, Рівненщини, Кіровоградщини. В підрозділі є ще кілька хлопців, що добровільно повернулися з СЗЧ (вони раніше теж служили в інших частинах), і я допускав, що нас будуть «домахувати» зайвими питаннями. Але нічого подібного, ставлення дуже нормальне, ми сходу влилися в колектив, а головний критерій для оцінки людини – відповідальність, добросовісність, сумлінність. Я однозначно не шкодую, що повернувся із СЗЧ й вибрав 128 ОГШБр.
До теми
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Частинка Луганщини у Сваляві. Підтримати своїх і знайти можливості для інших
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
До цієї новини немає коментарів