На Закарпатті за підтримки Чехії збудують реабілітаційний центр для військових

– Закарпаття повинне подбати про військових. Одна з ідей, яка у мене виникла – це будівництво реабілітаційного центру, де зможуть відновлюватися військові після операцій. Фактично, це буде заклад в якому швидко повертатимуть хлопців до життя. Для цього, звісно, потрібне спеціальне обладнання, якого у нас, на жаль, немає. Утім воно є у наших чеських партнерів. Ми бачили таку сучасну лікарню, під час нашого візиту в Устецький край. Тож маленьку її копію, плануємо побудувати тут. В цьому нам допоможуть наші чеські партнери з різних регіонів країни. Це буде їхній конкретний вклад в нашу перемогу, – розповів голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.
Попередня вартість проєкту складає 60 млн грн. Більшу частину з цієї суми профінансують чеські партнери. Ще 10 млн грн на спеціальне медобладнання виділять з бюджету Закарпатської обласної ради. Будівництво планують розпочати вже незабаром та завершити до кінця цього року.
За словами гетьмана краю Височина Вітезслава Шрека, Чехія продовжує допомагати українцям, які тікають від війни. У краї Височина з часу повномасштабного вторгнення офіційно зареєстровано 17 тис. біженців. Всього Чехія прийняла 200 тис. наших співвітчизників.
– Чехія запровадила новий закон про підтримку українців, за яким зареєстрована особа може протягом перших 150 днів перебування отримувати допомогу від уряду. Утім певна категорія осіб, така як пенсіонери, одинокі матері можуть розраховувати на подальшу підтримку. Українці також можуть отримати медичне забезпечення. Що стосується конкретної фінансової допомоги, то край Височина вже профінансував масштабний проєкт реконструкції гуртожитків на 5, 5 млн крон. Також плануємо профінансувати 6 млн крон на будівництво реабілітаційного центру, – розповів пан Шрек.
У рамках візиту на Закарпаття представники чеської делегації поклали квіти до пам‘ятників Тарасу Шевченку та Томашу Масарику, відвідали ужгородську школу №3 з чеською мовою навчання, а також візьмуть участь у масштабній ІТ-конференції.
Христина БІКЛЯН, Карпатський об`єктив
До теми
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
До цієї новини немає коментарів