В Ужгород повернувся Кукоц! Мініскульптурку відновили на тому ж місці
Про це у соцмережі Фейсбук написав закарпатський туризмознавець Федір Шандор.
Про це у соцмережі Фейсбук написав закарпатський туризмознавець Федір Шандор.
У національному природному парку «Синевир» триває акція щодо правильного сортування відходів.
Унікальна атракція для туристів та освітній майданчик для дітей: Карпатська школа бджільництва діє у Колочаві. Тут, у Карпатській школі бджільництва, розташований розумний вулик який пов'язаний з мобільним додатком і дозволяє дистанційно стежити за тим, що відбувається з бджолами, кілька домівок для трудівниць у вигляді пам’яток архітектури даної місцевості та традиційні вулики – лежак і дуплянка.
На Ужгородщині проводять реставрацію Невицького замку, який довго очікував на цю подію.
Закарпаттю треба “підсвічувати” свої маленькі історії і перетворювати їх на туристичні бренди.
Місце, що надихає і заворожує, місце, де зупиняється час, де затамувавши подих можна годинами насолоджуватись красою природи: Синевирське озеро століттями манить туристів із усього світу.
Руїни Невицького замку не один рік бентежили жителів та гостей краю. Пам’ятка архітектури десятиліттями чекала на реставрацію і дочекалася. Роботи тривають вже 2-й місяць, однак коли здавалося б все налагодилося – з’явилася ложка дьогтю. Частина архітектурного комплексу, з незрозумілих причин, опинилася у приватній власності і тепер частково підхід до пам’ятки загороджений.
Закарпаття на межі запровадження червоної зони у всіх районах і прогнози, на жаль, невтішні. Як і навесні, найбільше від пандемії потерпає туристична сфера – це й працівники, які надають послуги у сфері туристичного супроводу, й готельєри, й ресторатори… Збитки рахувати поки зарано, але вони будуть колосальними, кажуть експерти.
Зелений туризм, тобто відпочинок у сільській місцевості – ідеальний для тих, хто хоче виїхати поближче до природи. Цей вид туризму досить розвинутий у країнах Європи, там малим бізнесменам усіляко допомагає держава.
Олександр Коваль – один із тих, хто активно формує бренд Закарпаття, популяризує локальний туризм, розвиває місцеві крафтові бренди. Олександр – СЕО туристичного інформаційного центру “Турінформ Закарпаття”, відтак 14 років просуває туризм області через цю платформу. У 2019-му кількість читачів сайту tourinform.org.ua сягнула 1,1 млн унікальних відвідувачів.
Осінні гори, пожовкле листя та старовинний замок – у мережі показали фото осіннього Невицького замку з висоти пташиного польоту.
Старовинний підвал, а також шматки кахлю виявили під час археологічних досліджень Невицького замку.
Погода у горах може змінюватися з неймовірною швидкістю: гори то ховаються у хмарах, то заливаються сонячним світлом. Зараз на Рахівщині особливо гарно.
19-21 жовтня на Закарпатті, в межах проєкту “Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, відбувся ознайомчий триденний тур для блогерів, журналістів та туроператорів туристичним маршрутом “Дорога вина та смаку Закарпаття”. Це еногастрономічна мандрівка, яка поєднує знайомство з місцевою культурою, тутешню традиційну кухню, крафтові продукти від локальних виробників, а також самобутні атракції та екскурсії. Цей тематичний, насичений і якісно продуманий маршрут потенційно залучить не тільки закарпатських туристів та з усієї України, а й закордонних. Тим паче, у першому турі взяли участь туроператори, які найбільше працюють з іноземними туристами.
17 туристичних агентів відвідали виноградник у Берегові.
Підтримка та збереження традицій карпатського регіону.
У пошуках лемків і традиційного побуту етнічної групи «Б’ютифул Карпати» завітав у закарпатське село Зарічево, яке вважають столицею лемків на Закарпатті.
У селі Річка, що у Міжгірському районі, активно розвивають унікальний культурно-туристичний маршрут «Шлях гуні». Проєкт просуває Агенція регіонального розвитку Закарпатської області за підтримки Українського культурного фонду, триває він уже 5 місяців і вже має перші результати: окрім промоції унікального ремесла, новим маршрутом вже пройшли перші туристи.
Грантовий проект на 60 тисяч євро. У Перечинській ОТГ популяризують лемківську культуру у рамках реалізації проекту «ЕТНОТУР: пізнай культуру транскордонних регіонів Польщі та України».
Украй важко знайти позитивні наслідки в «локдауні», карантинних обмеженнях та майже закритих кордонах через пандемію коронавірусу, але логічне мислення дає таку розкіш. І перше, що спадає на думку, – це розвиток внутрішнього туризму.