У Словаччині - міжнародна виставка писанок. Найповажніша учасниця - 80-річна закарпатка
Це щорічна презентаційна конкурсна виставка Карпатського регіону, в якій цьогоріч взяли участь майстри писанкарства зі Словаччини, України та Польщі, пише Закарпаття онлайн.
Ініціатором та організатором культурно-мистецької акції виступив Вігорлацький музей у Гуменному за сприяння голови Регіональної ради Союзу русинів-українців у Гуменному Міхала Іванца та Обласного організаційно-методичного центру культури Закарпаття (директор Ганна Дрогальчук).Писанкарство Закарпаття гідно представили відомі мисткині краю Марія Купарь, Марія Хававка, Терезія Якоб, Тетяна Поринець та Роман Пилип, які працюють як у традиційній техніці писанкарства, так і сучасних, синтезованих, еклектичних авторських техніках.
Найповажнішою учасницею виставки є Марія Хававка 1935 року народження, що працює у традиційній восковій техніці, відтворюючи писанки Турянської долини. Для них характерний великий виразний орнамент, що доповнюється дрібними візерунками у вигляді зірок, галузок, петельок. Такі писанки одноколірні – зелені, сині, фіолетові.
Марія Купарь представила писанки-мальованки, писанки, прикрашені бісером (ручне ткання, аплікація, комбінована техніка). У своїх роботах використовує народний орнамент.
Роман Пилип вивчає і відтворює традиційну писанку Рахівщини, для якої характерний дрібний орнамент, що наноситься воском за допомогою писачка. В оформленні переважають зооморфні та геометричні мотиви.
Терезія Якоб показала писанку-мальованку, яка є характерною для Хустського та Свалявського районів. На білосніжному фоні розміщено довільну композицію із зображенням декоративних квітів, ягід та плодів. Застосовано відкриті яскраві кольори анілінових барвників, а самі писанки декоровані кольоровими стрічками.
Наймолодшою учасницею виставки була Тетяна Поринець, яка працює у техніці витравлювання, використовуючи закарпатські та стилізовані орнаменти.
У рамках виставки Марія Купарь та Роман Пилип провели майстер-клас із писанкарства.
Святковий настрій учасникам акції подарував народний фольклорний колектив «Музики» Великоберезнського районного будинку культури (керівник Іван Станко).
Наталія Стегура, директор народного етнографічного музею Обласного організаційно-методичного центру культури, заслужений майстер народної творчості України
До теми
- В Ужгороді відкрили виставку до 30-ї річниці прийняття Конституції Словацької Республіки (ФОТО)
- Закарпатський народний хор повернувся з міжнародного фестивалю в Словаччині
- У галереї «Ужгород» триває традиційна великодня виставка
- В Ужгороді триває унікальна виставка сучасного іконопису, поспішайте відвідати! (ВІДЕО)
- Ужгородські музиканти вже всьоме з концертом відвідали школу мистецтв у Словаччині
- "Джерельця Карпат" успішно виступили і відпочили у Словаччині
- Письменники Словаччини спілкувалися зі студентами з Ужгородського університету
- Цієї неділі в Ужгороді учасниками органного фестивалю стануть гості зі Словаччини
- Завтра в Ужгороді розкажуть про підсумки «Велосипедів без кордонів»
- Українсько-словацьку виставку "Партнерство, опечатане глиною" презентують в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів