В Ужгороді ромських дітей мотивували до освіти через відвідання музеїв та майстер-класів

Учасники також презентували рекомендації до «Плану заходів на 2026 – 2027 роки з реалізації Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року» у Закарпатській області».
Як розповіла Марія Менджул, керівниця Громадської організації "Карпатська агенція прав людини " ВЕСТЕД ", проект був спрямований на підвищення мотивації до освіти та соціальної інтеграції ромських дітей через впровадження спеціалізованих освітніх програм та менторського супроводу. «Ми проводили заходи у поселеннях ромів про відповідальне батьківство, організували 10 виїзних навчальних та культурних заходів (відвідування Закарпатського обласного краєзнавчого музею, інтеграційний квест у Скансені, навчальні заходи «Українська та ромська культура», «Права дітей», «Фінансова грамотність», відвідування театральної вистави "Мауглі", кіно, музею, кулінарні майстер-класи) та спільні заходи з проявлення лідерських якостей»,- розповіла Марія Менджул.
Загалом залучили майже 400 учасників: молодь, батьків, дітей.
З липня відбувся круглий стіл з напрацювання рекомендацій до «Плану заходів на 2026 – 2027 роки Серед них такі: при плануванні заходів передбачати людино центричний підхід із нетерпимістю до дискримінації, гарантуванням принципу гендерної рівності; провести навчання для представників ромських та інших організацій щодо; оновити статистичні даних щодо демографічних та соціально-економічних характеристик ромської національної меншини посилити контроль за залученням ромських дітей до дошкільної освіти та інші.
«Ми проводили з ними різні ігри, вони відкривалися по-новому, дехто відкрив себе в творчості, хтось красиво співає, хтось грає на музикальних інструментах, танцює. Я питала дітей, чого вони прагнуть, чого хочуть досягти. Частина відповідала, що хотіли б фінансово зрости і допомогти своїм маленьким братикам та сестричкам», - прокоментувала вплив проекту Каміла Човка, керівниця ромської організації «ЛУЛУДЯ». «Ці діти мають реалізувати себе вУкраїні. І такі проекти надихають їх, допомагають і діятм, і батькам краще зрозуміти свою культуру, побачити щось нове, водночас - зазначив Аладар Горват, керівник ромської організації «Романі Черхень».
За ініціативи Національної поліції теж стартував проект націлений на ромську спільноту і покращення взаємодії комунікації поліції та представників ромської спільноти. На цьому детальніше зупинилася Тетяна Щерба, представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, капітан поліції. «Мета нашої ініціативи - забезпечити відкритий постійний діалог між поліцією, органами влади, громадськими організаціями та ромськими громадами. Ми прагнемо не просто знизити на напругу чи уникнути конфлікти, а побудувати стійку систему довіри,- зазначила Тетяна Щерба. - Наша платформа створюється для того, щоб запобігати дискримінації та випадкам упередженого ставлення, вирішувати всі конфлікти уже на ранніх етапах, підвищувати рівень обізнаності, забезпечувати рівний доступ до безпеки, правосуддя та державних послуг для кожної громади виключно з ромською спільнотою».
Михайло Давиденко, головний спеціаліст відділу у справах національностей управління національностей та релігій департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА зауважив, що крім прийнятої стратегії сприяння реалізації прав ромської меншини, і плану заходів до 2025-го року, напрацьовують заходи до 2028. «Є міжрегіональна робоча група з реалізації стратегії, - зазначив Михайло Давиденко. - Анонсовано масштабний проект опитування 500 ромських родин в Закарпатській області».
Роботу по створенню соціального атласу ромської громади Закарпаття анонсував на заході регіональний координатор при Уповноваженому ВР з прав людини в Закарпатській області. Перші експериментальні опитування розпочнуться вже цього тижня.
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 40-річним головним сержантом, інспектором прикордонної служби Василем Шкобою
- 22 липня в Ужгороді – громадське обговорення щодо поховань загиблих захисників на Кальварії
- В Ужгороді завтра прощатимуться із полеглим захисником
- Завтра в Ужгороді попрощаються із полеглим Героєм
- Нещасний випадок в Ужгороді: маленька дитина випала з 4-го поверху
- В Ужгородському скансені відбудеться лавандова майстерка
- В Ужгороді відбулися урочистості з нагоди Дня Української Державності
- В Ужгороді близько 200 дітей відпочивають у денному таборі
- «Еволюція моди Закарпаття…»: незвична екскурсія в Ужгородському замку
- Міжнародний транскордонний проєкт WeCaRe: новий етап екологічної співпраці України, Угорщини та Словаччини
- Понад 130 щеплень за день: у Чинадійові пройшов День здоров’я для ромської громади
- «Діалог та партнерство»: регіональний форум для Рад з питань ВПО Закарпатської області в Ужгороді
- В Ужгороді тимчасово перекрито рух вулицею Олександра Блеста, є зміни у маршрутах комунального транспорту
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із захисником Віктором Набожним
- В Ужгороді відбудеться благодійна виставка-продаж робіт Василя Кочана “Краса врятує світ”!
- В Ужгороді школярі 6-11-их класів можуть безкоштовно відвідати денний табір
- Навчали, дивували і вчилися самі. Гвардійці Закарпаття провели урок мужності у таборі пластунів
- Діти з родин загиблих захисників із Ужгорода тиждень відпочиватимуть в угорській Ніредьгазі
- Міжнародний проєкт для пом’якшення змін клімату стартує в Ужгороді
- Богдан Андріїв привітав поліцейських із професійним святом
До цієї новини немає коментарів