Обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького посилює фізичну та інформаційну доступність

Обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького посилює фізичну та інформаційну доступність
Про це повідомляє департамент культури ОВА.

 

Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького паралельно з фізичною доступністю посилює також інформаційну. У закладі триває встановлення мобільних інфобоксів, щоб кожен відвідувач міг безперешкодно оглянути колекції та ознайомитися з музейними фондами.

 Облаштовані відповідно до вимог безбар’єрності локації оглянуло керівництво департаменту культури Закарпатської ОВА – Євген Тищук і Віктор Кравчук. Разом із директоркою музею Ольгою Шумовською обговорили досягнення та плани закладу на майбутнє.

 «Культурна доступність – одна з основних складових розбудови суспільства рівних можливостей. Це те, чого зараз дуже потребує наша країна, адже кількість людей з фізичними чи ментальними порушеннями щороку зростає. Наші комунальні заклади культури працюють над забезпеченням комфортних умов для всіх відвідувачів», – наголосив директор департаменту культури ОВА Євген Тищук.

У виставкових залах та коридорі Ужгородського замку вже встановлені та працюють 3 мобільні інфобокси з аудіогідами. Пристрої для віртуального огляду експозицій і фондових колекцій зручні для людей з порушеннями зору чи слуху, а також для відвідувачів, які пересуваються на кріслах колісних.

Найближчим часом ще три аналогічні інтерактивні панелі встановлять у залах і на подвір’ї закладу. Їх закуповують за кошти спецфонду закладу.

Як підкреслила директорка музею Ольга Шумовська, в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої першою леді Оленою Зеленською, у закладі вже вдалося повністю облаштувати перший поверх для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

 Для відвідувачів тут доступні зручні під’їзди та проходи, марковані сходи, кнопка екстреного виклику, написи шрифтом Брайля, датчики руху, комфортні зони для відпочинку та підзарядки своїх гаджетів. Також у виставкових залах, укритті та на всій території музею працює безоплатний Wi-fi.

 «Крім інфобоксів, у виставкових залах музею відвідувачі можуть переглянути оцифровані стародруки, за QR-кодами почути звучання традиційних музичних інструментів та дізнатися історії від інших "мовчазних" експонатів», – розповіла Ольга Шумовська.

Нагадуємо, що вхід до Ужгородського замку безоплатний для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю.

 

20 липня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів