«Щасливі діти» розпочали новий масштабний проєкт для підсилення екоосвіти та промоції природних скарбів Закарпаття

Заходи в межах проєкту триватимуть упродовж року, впроваджуватимуть його спільно зі словацькими партнерами: організацією Machaon International та Словацькою асоціацією гірських провідників.
Проєкт реалізують за Програмою Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки.
Менеджерка проєкту Людмила Сюзева пояснює: метою проєкту «Зелені скарби Карпат» є покрашення природничої освіти в Карпатах, залучення дітей та молоді до збереження природи, підвищення обізнаності про екосистеми та біорізноманіття, а також – розбудова мережі природничої педагогіки в Україні.
«Програма передбачає проведення на Закарпатті низки заходів, які будуть спрямовані на формування та посилення екосвідомості. Позаяк усвідомлення цінності природи й довкілля починається ще змалечку, то й велика частка заходів програми розрахована власне на дітей та молодь» –, говорить Людмила Сюзева.
Діти й молодь, що долучатимуться до заходів проєкту, в цікавій пізнавальній формі через усі задіяні відчуття отримуватимуть розуміння, чому важливо берегти й захищати Карпати, які процеси відбуваються у природі і як вони взаємопов’язані, які загрози для довкілля та біотопів нині існують та що робити, щоб їх уникнути або обмежити.
Впродовж дії проєкту заплановані, зокрема: серія літніх денних таборів для дітей в Ужгороді, заняття в екоклубі у Ясіні Рахівського району; створення та показ ековистави; проведення онлайн-конкурсу «Карпатський сторітелінг»; групові природничі тури з пізнання природи.
Також під час проєкту буде підготовано 25 розповідей про визначні природні пам’ятки Закарпаття, які роблять Закарпаття унікальним краєм, потребують уваги і є цікавими для туристів.
Одночасно з тим команда «Щасливих дітей» працюватиме над розробкою методології природничої педагогіки. Створюватимуть її, опрацьовуючи та адаптуючи вже успішно діючі педагогічні природничі методики національних парків «Баварський ліс» (Німеччина) та «Шумава» (Чехія).
В процесі розробки методології команда ГО «Щасливі діти» створить 50 інтерактивних ігор, які стануть додатковими інструментами для пізнання природи і зможуть використовуватися екскурсоводами, гірськими провідниками, педагогами, працівниками заказників та заповідників при проведенні екскурсій і турів Закарпаттям.
Тестування ігор на етапі їх розробки відбуватиметься під час активностей для дітей і молоді, безпосередньо у природньому середовищі – у лісі, в ході виїзних турів, в походах та мандрівках. Адже саме така взаємодія дозволяє учасникам сприймати природу усіма органами чуття.
«Після укладання методології запланована її публічна презентація, а також низка навчальних тренінгів для вчителів й інших працівників природничої педагогіки. У майбутньому розроблену й адаптовану методологію вони зможуть застосовувати вже при проведенні власних уроків, лекцій, навчань, використовуючи також і створені на проєкті тематичні ігри як додатковий освітній компонент», – розповідає Людмила Сюзева.
***
Програма Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна реалізується в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки, яка регулюється Європейською політикою згуртування. Програма має на меті сприяти розвитку угорсько-словацько-румунсько-українського прикордонного регіону, з особливим акцентом на зменшення розриву в розвитку української частини Програми. Територія Програми складається з наступних територіальних одиниць: повіт Саболч-Сатмар-Берег і повіт Боршод-Абауй-Земплен в Угорщині, Кошицький край і Прешовський край у Словаччині, повіти Марамуреш, Сату-Маре і Сучава в Румунії, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області в Україні. Програма надає фінансування ЄС для реалізації рішень спільних проблем через кордони для забезпечення стійкого, зеленого, здорового, привабливого та співпрацюючого прикордонного регіону. Програма сприяє адаптації до зміни клімату, забезпечує рівний доступ до медичної допомоги, покращує біорізноманіття, культуру та сталий туризм, а також співпрацю між громадянами, учасниками громадянського суспільства та установами.
Цей матеріал створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Щасливі діти» і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.
Контакти для додаткової інформації:
Тел: 0684061128 (Тетяна)
Електронна пошта: [email protected]
До теми
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- В Ужгороді повідомлено про підозру експосадовцю Держземагентства, який незаконно передав у приватну власність заповідні землі в обласному центрі
- В Ужгороді відкрили пам'ятну дошку полеглому Герою Роману Гапаку
- 28 червня Закарпатська обласна філармонія запрошує містян і гостей Ужгорода насолодитися живою музикою просто неба
- Ужгород попрощався із полеглим Героєм, 40-річним солдатом Сергієм Желізкою
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
- В Ужгороді вручили нагороди рідним полеглих Героїв
- Ужгородщина — серед лідерів за кількістю пожеж в екосистемах
- ДТП в Ужгороді: нетверезого водія без прав розшукали і притягнули до відповідальності
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм
- На Ужгородщині прокуратура затвердила обвинувачення посадовцю селищної ради у отриманні 44 тис грн неправомірної вигоди
До цієї новини немає коментарів