«Війна – це важка й страшна робота, але тут кожен проявляє свою сутність, бачить, ким він є насправді…» Історії з фронту від 128-ї бригади
![«Війна – це важка й страшна робота, але тут кожен проявляє свою сутність, бачить, ким він є насправді…» Історії з фронту від 128-ї бригади](/images/news/2024/4/max/437477092_410685328517133_7309326630605991026_n.jpg)
Побратими дали Олександру позивний Терен. У 2015 – 2016 роках боєць пройшов АТО, служив у артилерії. А потім займався бізнесом – працював у фірмі, яка встановлює сцени, світло, звук та великі монітори для різних масових заходів. Багато разів їздив за кордон, супроводжував концертні трибют-шоу (виступ музичного гурту, який отримує сертифікований дозвіл на виконання хітів всесвітньовідомих виконавців), працював із виконавцями «Scorpions» та «Metallica». Олександр мав хорошу й цікаву роботу, проте в перші дні повномасштабної війни, 28 лютого 2022 року, на свій день народження, пішов у військкомат.
– Я вважаю, що кожен чоловік має жити за якимись правилами, принципами, – пояснює Олександр своє рішення. – У військкоматі я відмовився від ВЛК й попросився в піхоту, хоча мені пропонували артилерію. Добре знав, що таке піхота, але сам пішов. Чи згодився мій досвід АТО? Порівняно з повномасштабною війною, це наче курс молодого бійця…
З початку повномасштабки Олександр у складі свого штурмового підрозділу пройшов усі гарячі напрямки, на яких воювала 128 ОГШБр: оборону на Запоріжжі, штурми на Херсонщині, стримування ворога на Бахмуті, контрнаступ на Запоріжжі… І отримав три контузії та осколкові поранення.
– Найважче для мене було на Херсонщині, – згадує Терен. – Ми проривали передній край ворога в посадках, вели ближні бої. Попереду йшов танк, за ним штурмовики на чотирьох «бехах» плюс «УР-ка» (гусенична установка розмінування). Під час одного зі штурмів «УР-ка» поїхала не в тому напрямку, танк став, одна з «бех» закипіла. Тоді ми пішли вперед на трьох «бехах», одна з яких підірвалася на міні, а інші підбили з ПТУРів (протитанкові ракетні установки). За кілька днів боїв у моєму відділенні п’ятеро стало «200», а решта «300». Зрозуміло, що при штурмах втрати неминучі, але це був жах…
Під час боїв Терен неодноразово стикався з ворогом впритул, віч-на-віч.
– Ми залетіли на «бесі» у ворожу посадку, наш взводний одразу «300», і командування взяв Артур Трофімюк, командир відділення (на жаль, він загинув рік тому). Починаємо зачищати посадку – просуваємося крізь кущі й дерева, стріляємо, збоку горить «беха». І в самому кінці посадки нариваємося на групу росіян – чоловік 15 – 17. Ми знищили їх усіх – перебили з автоматів. Потім на нас вилетів БТР із намальованою «V» й піхотою на борту. Хтось лупанув по ньому з гранатомета, і піхота посипалася вниз. Частина зуміла втекти, когось ми перебили, а БТР рвонув геть…
Бійцям Олександра часом доводилося приймати дуже складні рішення, на які спроможний далеко не кожен.
– Наш підрозділ узяв штурмом посадку, після чого надійшла команда рухатися далі й брати наступну, – продовжує Терен. – А зі взводу залишилося 12 бійців – вимотаних, виснажених, щойно після «м’ясорубки». Пішли тільки четверо. Посадка довжиною 1,6 кілометра, в ній, за даними розвідки, 17 росіян. Ми йдемо й не знаємо, що буде через кілька хвилин… На щастя, зліва вже зайшов сусідній підрозділ, а саму посадку перед тим гарно «прокосила» «Шилка» (зенітна установка). Тому ворогів уже не було, ми тільки закріпилися. Але могло бути зовсім по-іншому… Чи не страшно в такі моменти? Насправді страшно, навіть дуже, але ти рухаєшся, працюєш і на адреналіні не помічаєш страху. А от коли лежиш в укритті, а по тобі працює танчик чи арта, це набагато страшніше.
Терен не жаліє, що пішов у ЗСУ. Якби повернути час назад, він зробив би так само.
– На війні дуже важко. А з іншого боку все просто – ти солдат і маєш свою роботу, все по прямій. Штурмовик – ідеш на штурм, командир відділення – ведеш у бій, медик – евакуюєш… Це важка й страшна робота, але вона проста – ти не заморочуєшся, як на цивілці. Тут кожен гартується й проявляє свою сутність, бачить, ким він є насправді…
-->
До теми
- «Які думки перед штурмом? Що все буде добре. Хоча кожен усвідомлював, що це може бути дорога в один кінець…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Ми зробимо все, аби ця війна не знищила життя наших майбутніх поколінь»: Історія закарпатського правоохоронця, який захищає Батьківщину
- «Ми раді вмотивованим і сміливим чоловікам і жінкам». Офіцер Нацгвардії - про роботу Центру рекрутингу в Ужгороді
- «Коли осколок влетів у бронежилет, було враження, що мене огріли по спині кувалдою..» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я відмовився від броні заради дітей. У мене двоє – донька й син…» Історія воїна 128-ї бригади
- Стоматологічна допомога на передовій: Історія мукачівського лікаря 128-ї бригади
- Юрій «Ведмідь» Гебеш: «Упевнений, якщо їх не зупинити, то ця війна точно торкнеться кожного – кожен будинок, кожну дитину, кожного батька і кожну матір»
- «Я воюю за своїх дітей, хочу, щоб вони, а також рідні й близькі, жили в нормальній країні»... Історія військового 128-ї бригади Вадима
- Любов буває різна. Історія про маму полеглого бійця з Карпат
- Джері: «На питання, коли закінчиться війна, у мене проста відповідь». Історія військового, який служить у ТЦК
- Закарпатські угорці відкрили кафе в Ірландії та назвали його на честь рідного села
- «Снаряд від танка влетів у бліндаж, де я ховався від обстрілу, і не вибухнув. Янгол-охоронець у мене точно є…» Історії з фронту від 128-ї бригади
- Пресофіцер 128-ї бригади Ярослав Галас: "Намагаюся писати про тих, хто бачить ворога на власні очі"
- «Може бути все, що завгодно, тому готуємось до всього». Як гвардійці проходять бойове злагодження
- "Я радий, що поранили мене, а не когось із хлопців" - історія розвідника з Ясіня
- Гранатометник "Вуйко". Випускник істфаку УжНУ, головний сержант Василь Лашкай захищає Україну з 2014 року
- «У мене угорське походження, і я вважаю, що моє місце тут – на передовій із бойовими товаришами…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я б не проміняв свій підрозділ на жоден інший…» Історія військового 128-ї бригади Василя
- Повний кавалер ордена «За мужність» закарпатець Олександр Козловський: «У нас є велика перевага – ми вміємо мислити нестандартно»
- «Шкода, що донька росте без мене. Але я прийшов сюди, щоб моя дитина спала спокійно. І не тільки моя…» Історія бійця 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів