В Ужгороді у замку пластуни відзначили 112-річчя першої присяги

В Ужгороді у замку пластуни відзначили 112-річчя першої присяги
Щорічно 12 квітня пластуни згадують про події 1912 року, коли у Львові гурток Олександра Тисовського, одного із засновників організації, склав першу в історії пластову присягу. Цей день традиційно вважається днем народження організації.

 

Крім того, цього року своє століття існування відзначає улад новацтва – вікова група пластунів від 6 до 11 років. 14 квітня, в рамках відзначення 112-річчя Пласту, ужгородські пластуни святкували День Першої Пластової Присяги на території Ужгородського замку.

У заході взяли участь понад 150 пластунів та гостей свята. Упродовж заходу відбулися важливі церемоніали: найменші діти віком 2 - 6 років (пташата) та новацтво (6-11 років) склали обітницю та отримали хустки. Хустки отримали також й старшопластуни ( від 18 років), які мають на меті бути виховниками.

пластуни в Ужгороді

 

Після урочистостей старші учасники вирушили вимаршем до Кальварії, де вшанували тих, хто не зламав Присяги і поклав свої життя у боротьбі за Україну, а молодші мали цікавий історичний квест по території замку. Це день сьогодні як і щоріч це чергове нагадування про те, що Пласт –– ціннісне середовище розвитку, в якому сьогодні зростає “новий люд” –– покоління, вірне Присязі, покоління, яке живе згідно з Трьома головними обов?язками і Пластовим Законом. Саме ця молодь захищає і захищала нашу країну від ворога, саме ця молодь буде відбудовувати країну після перемоги.

Саме ці цінності відгукуються сьогодні батькам і підліткам, тому за останні роки Пласт в Ужгороді та на Закарпатті активно розвивається: батьки все частіше виявляють бажання записати дітей в організацію, з’являються все нові осередки. Так, за останній час нові осередки сформувалися, зокрема, у Берегові, Великому Бичкові, Тересві.

пластуни

 

Загалом в Україні, діє 126 осередків Пласту, які нараховують понад 10 тисяч активних пластунів. Станом на зараз у Закарпатській області діє 8 осередків Пласту, і лише у станиці Ужгород в організації залучено близько 150 пластунів різних вікових категорій. Щороку, в цей день, ужгородські пластуни мають змогу зустрітися всі разом з партнерами, які нас підтримують. Цьогоріч цей захід відбувся за підтримки та тісної співпраці з Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм імені Тиводара Легоцького, на території якого, власне й тривало саме свято. Крім того, саме в музеї вперше експонується виставка фотографій 20-30-х років минулого століття з історії Пласту в Закарпатті.

пластуни Ужгород

Заголовок

 

17 квітня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів