Виїзд жінок за кордон обмежать? Що чекає на військовозобов’язаних

Водночас, у Державній прикордонній службі запевняють: жінки, якщо вони не держслужбовці, будуть і далі за власним бажанням перетинати кордон. То хто ж правий, з’ясовував Центр Громадського моніторингу та контролю.
“40 жінок їдуть, яким документом передбачено перевірити у всіх дипломи?”
З 1 жовтня цього року жінки, які мають фармацевтичну чи медичну спеціальність, підлягають обов'язковому військовому обліку. Тож повинні з’явитися до Територіального центру комплектування і пройти всі необхідні процедури. Після цього вони набувають статусу військовозобов'язаних. І, як повідомив представник президента у Верховній раді Федір Веніславський, для цих жінок виїзд за кордон може бути обмеженим. Відповідне роз’яснення Веніславського оприлюднили на сайті Парламенту 6 вересня. Але вже наступного дня публікація з сторінки ВРУ — зникла.
Натомість з поясненнями виступила Державна прикордонна служба. Речник ДПСУ Андрій Демченко під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів, що правила перетину кордону затверджені Постановою Уряду №57, де чітко визначено, кому дозволено перетинати кордон під час воєнного стану. І жодних нововведень щодо жінок у Постанові немає.
Про те, що не існує підстав не випускати жінок з України, заявили і в ЗСУ. “Дивіться, їде автобус 40 жінок, їдуть вони на відпочинок за кордон, яким документом передбачено що ДПСУ має перевірити у всіх дипломи? Є обмеження щодо чоловіків, щодо жінок не прописано. Немає зараз законних підстав для обмеження виїзду військовозобов'язаних жінок за кордон”, — розповів у коментарі Суспільному начальник пресслужби командування Сухопутних військ Збройних Сил України Володимир Фітьо.
Можна виїхати на навчання в авіаційній школі
А от щодо виїзду за кордон чоловіків — за останні місяці в Україні відбулися певні зміни. Так, за інформацією Демченка, тепер за кордон можуть виїжджати ті, хто не підлягають призову на військову службу за мобілізацією, якщо їхні рідні загинули або зникли безвісти під час участі в Антитерористичній операції або забезпечували її проведення з 14 квітня 2014 року до 30 квітня 2018-го.
Також виїхати можуть студенти або курсанти українських закладів освіти, які прямують для проходження льотної підготовки в іноземні авіаційні школи.
Понад 1800 посадовцям відмовили у перетині кордону
Як і раніше, український кордон не можуть перетинати державні посадовці, крім певних винятків. За інформацією Демченка, від початку дії обмежень для держслужбовців, у перетині кордону відмовити 1800 людям. Серед них були і чоловіки, і жінки.
Що ж до інших порушників кордону, за даними ДПСУ, починаючи з 24 лютого минулого року, на так званій “зеленій” ділянці кордону, себто поза межами пунктів пропуску, затримали 14 600 людей, які хотіли незаконно покинути Україну. Ще 6 200 людей затримали безпосередньо в пропускних пунктах: вони намагалися пройти кордон, використовуючи підроблені документи.
“По “зеленій” ділянці кордону найбільше спроб перетнути кордон фіксується на кордоні з Румунією та Молдовою. А по пунктах пропуску — найбільше на кордонах з Польщею. І власне, чому саме з Польщею, бо там найбільший пасажиропотік через державний кордон”, — пояснив Андрій Демченко.
До теми
- На програми підтримки ветеранів, військових та їхніх сімей на Закарпатті цьогоріч передбачено 419,8 млн грн
- Закарпаття і Пардубіцький край: спільні проєкти, реабілітація та визнання партнерства
- Закарпаття активно розбудовує безбар'єрний простір
- Нові функції - нові виклики: Пенсійний фонд Закарпаття підсумував роботу за півріччя
- Більше 1100 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- До 50 000 грн Закарпаття збільшує розмір одноразової грошової допомоги Героям, які повернулися з ворожого полону
- Для дітей, які страждають від цукрового діабету, з обласного бюджету закупили інсулінові помпи
- Зростати в сім’ї: на Закарпатті підтримують прийомні родини, усиновлення та патронат
- На Закарпатті - новий заступник обласного прокурора
- 235 учасників бойових дій отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- На Закарпатті посилили контроль за дотриманням правил безпеки під час здійснення пасажирських перевезень
- Знайти роботу із зарплатою понад 15 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості
- Працевлаштування та підтримка ветеранів війни - про аспекти адаптації захисників до цивільного життя йшлося в ОВА
- Статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України: порядок оформлення та пільги
- Підсумки піврічної роботи закарпатських аудиторів: перевірки на 4,6 мільярда, виявлені порушення, відшкодування та відповідальність
- На Закарпатті дозволили полювання на мисливський сезон 2025-2026
- 118 мешканців Закарпаття цьогоріч вже скористалися ваучером на навчання
- Регіональна комісія ТЕБ та НС проаналізувала стан безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій
- Підтримка ворога — шлях за ґрати: закарпатська прокуратура попереджає про наслідки держзради
- Контроль тендерів на Закарпатті: 137 моніторингів та 12 перевірок за пів року
До цієї новини немає коментарів