Зростати в сім’ї: на Закарпатті підтримують прийомні родини, усиновлення та патронат

Закарпаття приділяє значну увагу популяризації сімейних форм виховання, втілюючи Регіональний план заходів щодо впровадження відповідної Національної стратегії.
Серед ключових викликів – недостатня кількість фахівців із соціальної роботи. Сьогодні у 58 громадах Закарпаття соціальні послуги надають 75 таких спеціалістів, тоді як реальна потреба в них – близько 400, зазначила на брифінгу заступниця директора Обласного центру соціальних служб Олена Андришин.
«Треба збільшувати кількість фахівців на місцях, щоб якісно надавати соціальні послуги сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, а особливо тим, де є ризик вилучення дитини», – підкреслила Олена Андришин.
За її словами, головна мета – зробити все можливе, щоб дитина залишилася в біологічній сім?ї. Якщо ж її довелося вилучити, то щоб вона потрапила не в інтернат, а саме в сімейне оточення.
Ще одним важливим аспектом є інформування та популяризація серед населення сімейних форм виховання. На брифінгу окреслили детальний алгоритм їх створення – від звернення до місцевої служби у справах дітей до проходження навчання та отримання довідки.
Олена Андришин розповіла, що цього року курс підготовки вже успішно пройшли 65 усиновителів, 28 опікунів/піклувальників, 3 патронатні родини, 1 прийомна сім'я та 1 дитячий будинок сімейного типу.
На брифінгу нагадали, що новостворені сімейні форми виховання отримують одноразову фінансову допомогу з обласного бюджету. Йдеться про 100 000 грн для ДБСТ та по 50 000 грн для прийомної та патронатної сімей.
Начальниця відділу підтримки та популяризації сімейних форм виховання ЗОЦСС Оксана Данило зупинилася на розвитку послуги патронату над дитиною. За її словами, зараз в області діє 12 патронатних родин, найбільше з них – на Свалявщині. Вони тимчасово виховують дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
«Послуга патронату повністю фінансується державою. Батьки і їхні помічники отримують заробітну плату, їм нараховується також трудовий стаж», – відзначила Оксана Данило.
Сьогодні патронатні вихователі мають заробітну плату в розмірі 24 000 гривень, їхні помічники – 8 000 гривень. Крім цього, надається соціальна допомога на дитину – два прожиткові мінімуми, а для дітей з інвалідністю – три з половиною прожиткові мінімуми.
Як зазначила практична психологиня відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання ЗОЦСС Адріана Камінська-Святогор, подарувати свою підтримку дитині, яка виховується в інтернатному закладі, можна шляхом наставництва – добровільної регулярної підтримки. Дорослий допомагає своєму підопічному підготуватися до самостійного життя поза інституцією. Це стосується підтримки в навчанні, розвитку соціальних навичок, виборі майбутньої професії тощо.
До теми
- Для дітей, які страждають від цукрового діабету, з обласного бюджету закупили інсулінові помпи
- До уваги жителів Ужгорода: роз’яснення щодо громадських обговорень стосовно поховань на Пагорбі Слави
- На Закарпатті посилили контроль за дотриманням правил безпеки під час здійснення пасажирських перевезень
- Працевлаштування та підтримка ветеранів війни - про аспекти адаптації захисників до цивільного життя йшлося в ОВА
- Пенсійний фонд роз'яснює, як батькам, чиї діти йдуть в перший клас, отримати «Пакунок школяра»
- На Закарпатті дозволили полювання на мисливський сезон 2025-2026
- Регіональна комісія ТЕБ та НС проаналізувала стан безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
До цієї новини немає коментарів