На базі УжНУ готують спеціалістів для мультидисциплінарних команд реабілітаційних центрів

На базі Ужгородського національного університету створюється структурний підрозділ для підготовки мультидисциплінарних команд - фахівців-реабілітологів, які здатні комплексно надавати послуг з реабілітації. Про це під час форуму Re:Open Zakarpattia 2022, обговорюючи побудову системи реабілітації військових в Україні, розповів професор УжНУ, декан факультету здоров’я та фізичного виховання Іван Миронюк.
"Говоримо про реабілітацію - говоримо одразу про кадри. Реально подивімося на ситуацію - в мас-медіа говорять про відкриття всіляких реабілітаційних центрів після закінчення війни. Ми можемо побудувати, встановити найновіше обладнання, але хто буде працювати в них? Наскільки такі спеціалісти будуть компетентними", - зауважив Іван Миронюк.
Як приклад забезпечення нестачі таких кадрів, Іван Миронюк розповів про поетапну реалізацію проєкту із підготовки фахівців мультидисциплінарних команд на базі УжНУ.
"Ми поетапно реалізуємо цей проєкт - за 2 роки вже відкрили нові напрямки мультидисциплінарних команд. Ми вважаємо, що ця модель підготовки на сьогодні є найкращою, тому що завдяки їй ми зможемо забезпечити той величезний провал у нестачі спеціалістів", - розповів професор.
Модель підготовки реабілітологів на базі одного факультету полягає в тому, щоб взяти необхідні освітні програми, залишити цикли загальної підготовки, а цикли фахової підготовки об'єднати і готувати одразу мультидисциплінарні команди. "Таким чином ми випустимо спеціаліста, який зможе ефективно співпрацювати одразу з різними членами команди. Це інноваційний підхід".
За словами Івана Миронюка, одним із викликів наразі є пошук викладачів для підготовки таких міждисциплінарних команд. Ми почали з підготовки наших викладачів. Вся освітня система України має провали у підготовці реабілітологів. Ми почали масово запрошувати спеціалістів з-за кордону - вони проводять лекції в присутності наших викладачів. А на наступний рік - вже підготовлені викладачі викладають у присутності іноземних фахівців, щоб вони могли коригувати їх", - розповів Іван Миронюк.
Одна з дисциплін, яку відкрили за останні два роки відкрили в УжНУ, - клінічна психологія, потреба у фахівцях з цього напрямку дедалі зростатиме. Психічне здоров’я вважається одним з найдорожчих у Франції, зауважив під час дискусії французький клінічний психолог Тьєррі Лісія і поділився своїм баченням розвитку цього напрямку.
"Щоб знизити витрати на збереження психічного здоров'я, французький уряд вирішив цього року запровадив систему «My Psy», яка дозволяє кожному отримати компенсацію від держави витрат на сеанси сертифікованого психолога. - каже експерт. - Експериментальний період показав, що витрати на психічне здоров’я значно знизились. Висновок – це краще для людей, дешевше для суспільства, коли люди превентивно звертаються до психолога, а не до медикаментів».
Як повідомив Тьєррі Лісія, посилаючись на дані ВООЗ, в Україні на 100 тисяч населення припадає 5,7 психіатрів, у Франції це число практично в 3 рази більше. Психологів в Україні на 100 тисяч населення - 0,9, у Франції на ту ж саму кількість населення припадає 10,9 психологів. Це демонструє, за його словами, пріоритети у системі охорони здоров’я європейських країн, до якого має прагнути Україна.
Ужгородський прес клуб
До теми
- "Строкова служба й бойовий підрозділ на війні – це два різні світи". 22-річний боєць 128-ї бригади про особливості армійського життя
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
До цієї новини немає коментарів