На Закарпатті ажіотаж на паливні дрова

Це констатує головний лісничий Ужгородського держлісгоспу Валентин Геккер. І додає: цього року підприємство поставило населенню – від прикордонного Чопа до крайнього гірського закарпатського села Ужок, саме на таку відстань простягуються угіддя цього лісгоспу, - майже 13 тисяч кубометрів дров. Водночас бюджетним установам – до трьох тисяч кубометрів. І це лише – початок літа, а не осені.
Маємо повідомити, що й ціни зросли на послуги підрядників, на паливно-мастильні матеріали, а також збільшилася й зарплатня. Тому піднялася й вартість дров: для населення – на півсотні, а для юридичних фірм – майже на дві сотні гривень. У середньому на відсотків двадцять. Та це нікого не стримує.
Через такий попит також виникли труднощі із забезпеченням твердим паливом місцевих громад, які розташовані біля об'єктів природно-заповідного фонду. Із 18 лісництв три - на території Ужанського національного природного парку (їхня площа майже 11,5 тисяч гектарів) і біля загальнозоологічного заказника «Великодобронський».
Проблема, за словами В. Геккера, полягає в тому, що люди, котрі живуть поблизу цих природоохоронних місць, у яких закон обмежує проводити рубки, - змушені везти собі дрова з інших місць - за 50-60 кілометрів. А нині транспорт дорогий.
Слід шукати вихід. Тож, під час наради в Ужгородській райдержадміністрації з головами ОТГ і за участі народного депутата України Михайла Лаби лісгоспом надані пропозиції про внесення змін або ж призупинення дії деяких статей чинного закону на час воєнного стану. Мета зрозуміла – розблокувати заготівлю дров для тамтешніх мешканців. Народний обранець, котрий був присутній у понеділок і на представленні нового директора Ужгородського лісгоспу Василя Синички, пообіцяв утрутитися у вирішення цієї проблеми. Бо ж у ситуації, яка гостро дошкуляє населенню і лісівникам, - треба й природу зберегти, і людей спомогти…
Отже, жителі Ужанської долини сподіваються, що їхній голос почують. І б якнайскоріше, бо незабаром – осінь. А там – і холоди, й зима…
Василь НИТКА.
Фото з архіву автора.
-->
До теми
- На Закарпатті заборонили відвідувати ліси
- В Ужгороді з’явиться ковзанка?
- В Ужгороді дівчинка і хлопчик продають свої іграшки та саморобні браслети, щоб зібрати гроші для ЗСУ
- Яка ситуація на ринку праці Закарпаття? (ВІДЕО)
- Арес: собака спеціального призначення – на службі в антитерористичному підрозділі Закарпаття (ФОТО)
- Ріст цін на нерухомість: яка ситуація в Закарпатті (ВІДЕО)
- Чорне золото Карпат: на Закарпатті триває сезон чорниці
- Понад 215 тисяч послуг надали в закарпатських ЦНАПах від початку року
- Заготівля деревини на зиму: пояснюють закарпатські лісівники
- Закарпатцям - про спрощення процедури купівлі дров у Держагенстві лісових ресурсів
- Ужгородець з психічними розладами, якого шукали два місяці, весь цей час жив у лісі
- В Ужгороді відбудеться психологічна зустріч "В пошуках ресурсів"
- На Закарпаття прибув черговий гуманітарний вантаж від НОК України
- Від лекцій про бізнес до вокалотерапії: як в пральні-кав’ярні “Булька” формують спільноту з ужгородців та гостей міста
- Торік на Закарпатті дівчата віком до 15 років народили 35 дітей
- З початку травня на Закарпатті 37 разів викликали "швидку" через перегрівання. Як діяти при тепловому і сонячному ударі
- Про отримання паспортів безпеки навчальними закладами Ужгорода
- В Ужгородському лісгоспі будують розсадник із закритою кореневою системою
- До кінця тижня в Закарпатті стане прохолодніше, – синоптики
- 120 роботодавців області отримають компенсацію витрат за працевлаштування ВПО
До цієї новини немає коментарів