Коні, люди і сміття: що і куди несуть закарпаські ріки

Через високогірні ґрунтові дороги до їхніх осель не доїжджає сміттєзбиральна техніка. Або ж її в селах узагалі немає. А якщо техніка туди й доїжджає, усе одно деякі люди не хочуть платити за послугу вивозу сміття. Вони вже звикли, що його можна просто викинути на берег чи в ліс або спалити. А втім, проблема глибша — навіть зібране комунальниками сміття немає де захоронити. Через гірські ландшафти відсутні полігони, які відповідали б екологічним і будівельним нормам.
Тому в регіоні повсюди виникають невеликі звалища. Єдиний вихід — запровадити масове сортування сміття. Тоді на вторинній сировині можна буде навіть заробити, а неліквід відвозити на полігони в інші області. Але коштів на сміттєсортувальні станції теж немає. Спецкореспондентка hromadske Мар'яна П'єцух побувала на стихійних та офіційних сміттєзвалищах Закарпаття, а також на суботнику з нагоди прибирання річки Тиси угорцями. Уся масштабність проблеми — у нашому іронічно-невеселому спецрепортажі.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Один договір — три заклади: як дві закарпатські громади вирішили питання дозвілля для дітей
- "Колись я соромилася називати себе художницею". Історія 23-річної мисткині Катерини Костик із Закарпаття
- Як вступникам Закарпаття правильно подати заяви до закладів вищої освіти та не втратити шанс на бюджет
- Вчитися захищати себе і рідних. Як на Закарпатті працює центр нацспротиву
- Іпотерапія та мотанка: день радості й підтримки для дітей нацгвардійців
- Повернувся з-за кордону, щоб стати на захист України: історія нацгвардійця «Механіка»
- Евакуйовував людей і служив капеланом: історія Олександра Холода
- Понад 100 учасників і майже дві тонни зібраного сміття: підсумки 28-го Екопікніка CHYSTO.DE?!
- «Злагодженість вирішує». Як тренуються екіпажі БТР 26 Закарпатського полку НГУ
- Опанувала жестову мову й навчилася шити: історія переселенки з Донеччини Ольги, яка нині проживає в Ужгороді
- Як в Ужгороді тваринам допомагають боротися зі спекою: поради ветеринара
- На Закарпатті 61 випускник склав НМТ на 200 балів
- Наталія Петій-Потапчук: «Національна, народна культура має колосальне значення саме в час війни»
- Герої без зброї: Віктор Лисовський про те, як скласти пазл порятунку, коли проти тебе стихія
- В Ужгороді та Сваляві рятувальники через спеку встановили охолоджувальні рамки
- На Закарпатті оголосили попередження через сильну спеку: очікується до +39 °С
- Стали відомі імена двох закарпатців, які повернулися з російського полону
- 18 хвилин між життям і інфарктом: репортаж із операційної Закарпатського кардіоцентру
- Закарпаття змінюється – нові мешканці та підприємства відкривають стратегічні можливості, – підсумки публічного діалогу
- Кава по-закарпатськи. Історія, традиції та бізнес улюбленого напою

До цієї новини немає коментарів