Ужгородки представили міжнародній аудиторії дослідження з проблем гірських районів і водних ресурсів Закарпаття

Ужгородки представили міжнародній аудиторії дослідження з проблем гірських районів і водних ресурсів Закарпаття
Днями у Луцьку завершила роботу Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми фундаментальних наук», що проходила на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки.

 

Попри те, що програма форуму мала широку направленість і стосувалася переважно таких природничих наук як фізика, біологія та медицина, особливу зацікавленість учасників викликав виступ, який представив дослідження ужгородських учених у сфері екології. Озвучена доповідь колективу дослідниць Інституту електронної фізики НАН України з Ужгорода Наталії Сватюк, Олесі Симканич, Вікторії Роман і Оксани Поп стосувалася результатів радіоекологічного моніторингу гірських районів та водних ресурсів Закарпаття.

Доповідь викликала інтерес та жваві дискусії з проблем та сучасних методів дослідження, включаючи радіоекологію, забезпечення охорони довкілля. Була підкреслена важливість радіаційного картографування поширення радону в Закарпатті, враховуючи рекреаційні можливості краю та широку мережу санаторно-курортних зон. Також було анонсовано вивчення радіоекологічних показників басейну р. Тиса, найбільшої притоки р. Дунаю, та впливу на екологію прилеглих районів техногенних і транскордонних факторів у рамках наукового проекту НАН України для молодих вчених

Загалом міжнародний форум актуалізував сучасні проблеми природничих досліджень. Дискусії та обговорення за круглими столами були спрямовані на вирішення актуальних питань фундаментальних досліджень різного діапазону – від фізики твердого тіла до питань протидії вірусним пандеміям. Під час роботи наукового заходу учасники отримали важливий досвід та оцінили можливості для подальших спільних досліджень.

Наталія СВАТЮК,

к.т.н., науковий співробітник Інституту електронної фізики НАН України, голова ГО

«Радіоекологія Карпат»

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

09 червня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів