Закарпаття стане партнером міжнародного проекту?

Протягом 2002-2006 років у 20 пологових стаціонарах у 10 регіонах України працював проект "Здоров’я матері і дитини", спонсором якого є агентство США з міжнародного розвитку.

 

Цей проект ставить за мету забезпечення якісного догляду на всіх рівнях надання медичної допомоги майбутнім матерям під час вагітності, породіллям та новонародженим і дітям першого року життя. Цього року розпочався другий етап проекту і Закарпатська область має реальні шанси стати його партнером. Про це йшлося в четвер під час зустрічі директора проекту Елен Лефевр-Шоле та заступника голови облдержадміністрації Івана Качура.
Досі в Закарпатській області не працював жоден з пілотних проектів за участю іноземних спонсорів, спрямованих на удосконалення охорони материнства і дитинства. Разом з тим, така співпраця є перспективною і ефективною.
Останніми роками в медичній галузі області відбулися відчутні позитивні зміни. Завдяки ряду організаційних заходів та дій, спрямованих на покращення матеріально-технічного забезпечення закладів, які надають медичну допомогу матерям і дітям, в області вдалося стабілізувати та знизити рівень малюкової смертності.
Деякі стаціонари уже впровадили у свою роботу новітні технології перинатального нагляду, три із них – пологові відділення Хустської, Іршавської центральних районних лікарень та Ужгородський міський перинатальний центр – вже сертифіковані як “Лікарні, доброзичливі до дитини”. В області діє обласна Програма “Здоров’я матері і дитини на 2006-2008 роки”, якою передбачається закупівля протягом цього і наступного років обладнання для пологових стаціонарів на суму 2 млн. 400 тис. гривень. А вже зараз за рахунок коштів обласного бюджету більшість пологових стаціонарів забезпечено дихальною та слідкуючою апаратурою для немовлят. В області працює виїзна неонатологічна бригада, відкрите відділення недоношених новонароджених,
Проте існують деякі проблеми, вирішення яких потребує додаткової інформаційно-методичної та фінансової підтримки. Зокрема повільними темпами відбувається впровадження новітніх перинатальних технологій у роботу родопомічних закладів області. Вирішувати ці проблеми буде легше за підтримки міжнародного проекту.
Пані Лефевр-Шоле зазначила, що приємно здивована рівнем надання медичної допомоги матерям і новонародженим в нашій області. Остаточне рішення про партнерів проекту на ІІ етапі буде оголошено 31 березня.
Управління інформації
та зв’язків з громадськістю ОДА

 

15 березня 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів