У День Європи на сцені облмуздрамтеатру кияни представлять балет «Сойчине крило»

9 травня Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва представить в Ужгороді яскраву постановку – балет на 2 дії «Сойчине крило».

 

В основі – новела Івана Франка «Сойчине крило», яку письменник створив у 1905 році. Пів століття потому композитор Анатолій Кос-Анатольський написав музику до сюжету. Прем’єра вистави відбулася на сцені Львівського театру опери та балету, проте невдовзі вона зникла з репертуару театру.

Через 67 років після прем’єри виставу відродили – її гучне повернення відбулося вкінці минулого року на сцені Київської опери на Подолі. Зараз нагоду побачити постановку матимуть мешканці та гості Закарпаття.

«Про що ця вистава? Заради чого сьогодні мовою музики і танцю театр оповідатиме цю історію? Нам не довелося довго шукати відповідь на це питання. Сам час вклав нам – авторам вистави і її виконавцям – ключ до прочитання цього сюжету. Страшна війна, на яку довелося сьогодні постати українському народові, розкрила нам сенс новели Франка. Це історія про повернення до рідного дому! Цей сюжет – про повернення втраченого раю!», – ідеться в анонсі організаторів.

Композитор: Анатолій Кос-Анатольський

Лібрето: Георгій Ковтун за мотивами новели Івана Франка

Музична редакція: Василь Василенко та Георгій Ковтун

Показ відбудеться на сцені Закарпатського облмуздрамтеатру ім.Ю.-А. та Є.Шерегіїв за сприяння департаменту культури Закарпатської ОВА.

Початок о 19:00.

Квитки доступні в касі театру та за посиланням 

 

Департамент культури Закарпатської ОВА

 

05 травня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів