Скільки років та у якій професії варто працювати, аби швидко придбати власне житло

Маркетплейс нерухомості DIM.RIA та платформа пошуку роботи robota.uа представили аналітичне дослідження в межах якого проаналізували, скільки часу та у яких сферах потрібно працювати, аби купити квартиру в Україні. До розгляду брали вартість первинної та вторинної нерухомості та середню заробітну плату. Мета дослідження – проаналізувати фінансові можливості українців відповідно до тенденції зростання вартості житла.
Порівняння середньої заробітної плати до вартості житла
Станом на січень 2024 року найбільша середня заробітна плата фіксується у Києві – 23 600 грн. Відповідно, середня вартість однокімнатної квартири 3 299 336 грн. Згідно з вказаними даними, вартість житла складає 140 повних заробітних плат фахівця, які конвертуються у 12 років. У Львові період купівлі однокімнатного житла, орієнтуючись на середню заробітну плату, складає 11 років, а у Дніпрі – 10 років.
Дослідження співвідношення середніх доходів та вартості житла в областях без врахування обласних центрів показує, що у лідерах серед цін на нерухомість Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає 1 839 190 грн, а заробітна плата – 17 848 грн. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних заробітні плати, що складє 9 років. У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові. Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області – 5 років.
Згідно з даними DIM.RIA та robota.ua, Київ, Львів та Ужгород мають найбільшу середню ціну за однокімнатну квартиру. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири вартістю 3 070 637 грн. У Львові для цього необхідно 10 років, у Вінниці та Ужгороді – 9 років.
За даними DIM.RIA та robota.ua, серед лідерів за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку відповідно до середньої заробітної плати є також Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. У Івано-Франківській області ціна житла складає 2 337 188 грн, а середній дохід – 17 848 грн. Період заощадження складає 11 років. У Кіровоградській області у найкоротші терміни можна придбати квартиру на вторинному ринку – 2 роки.
Найпопулярніші професії та порівняння їх доходу до вартості квартири
У межах дослідження сформовано список професій із найбільшою кількістю вакансій у Києві, Львові та Дніпрі. Продавець-консультант у столиці накопичить на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному – за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла. Водію у Львові із середньою заробітною платою 26 500 грн потрібно 8 років. А такому ж спеціалісту у Дніпрі необхідно 5 років, щоб придбати житло на вторинному ринку і 7 років – на первинному ринку.
Які професії вибирати, щоб швидко купити квартиру?
Аналітичні центри зібрали інформацію про вакансії із найбільшими заробітними платами у трьох найбільших містах України. Технічному лідеру команди із доходом 78 880 грн у Києві потрібно накопичувати близько 4-х років на квартиру у новобудові та 3 роки – на квартиру на вторинному ринку. У Львові середня заробітна плата цього фахівця складає 73 753 грн, що конвертується у 2 роки купівлі житла на вторинному ринку і 4 роки – на первинному. Серед переліку професій нетехнічною є вакансія Chief Marketing Officer (СМО), дохід якої прирівнюється до 4 років для купівлі квартири у Києві та Львові. За даними дослідження DIM.RIA та robota.ua, найбільшу середню заробітну плату у Києві, Дніпрі та Львові має Java developer.
Зазначимо, у межах дослідження аналізували вартість нерухомості в обласних центрах. Також досліджували ціну на житло в областях України без обласних центрів відповідно до всієї пропозиції від користувачів та забудовників. Проаналізовано середню заробітну плату п?яти найпопулярніших професій та професій із найбільшим доходом у трьох найбільших містах України за оголошеннями станом на січень 2024 року. Експерти аналізували співвідношення заробітних плат до вартості житла у розмірі повної місячної заробітної плати без вирахування частки витрат. Усі оцінки дослідження не враховують можливої зміни вартості нерухомості протягом років під впливом економічних чинників.
Зображення гарної якості та файл звіту — за посиланням.
До теми
- Закарпатці сплатили до місцевих бюджетів вже 1,5 млрд грн податків
- На Закарпатті за 2 місяці 2025-го сплатили понад 6,4 млн грн екологічного податку
- У 2024 році експорт товарів на Закарпатті становив 1446,2 млн дол. США
- Найбільше туристичного збору з початку року надійшло до бюджетів Поляни, Ужгорода та Баранинців
- На обліку в закарпатській податковій - майже 80 тисяч суб’єктів господарювання
- Найбільше імпортних товарів через Закарпатську митницю з початку року ввезли із Чехії - на 20 млрд грн
- Закарпатський бізнес поповнив місцевий бюджет майже на 4 млн від ліцензування підакцизних товарів
- У 2024 році до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло 23,2 млн грн туристичного збору
- За перші 2 місяці 2025 року закарпатські митники скерували до Держбюджету понад 2,9 мільярдів гривень
- Не спалюйте сухостій! «Закарпаттяобленерго» просить пам’ятати про шкоду, яку може завдати вогонь!
- 163 протоколи про порушення митних правил на понад 20 млн грн задокументували з початку року закарпатські митники
- Руслан Кравченко: ДПС ініціює зміни до механізму зупинення реєстрації податкових накладних
- Великі штрафи чекають на ФОПів уже з березня
- На Закарпатті у 2024-му майже 150 громадян задекларували понад 1 мільйон гривень доходу
- Руслан Кравченко: Маємо перші позитивні результати роботи консультаційних центрів з питань розблокування податкових накладних
- Закарпатські платники податків перерахували до місцевих бюджетів у січні понад 689 млн гривень
- У січні закарпатські митники оформили понад 10 тисяч митних декларацій
- Перевіряли закупівлі: що виявили закарпатські аудитори у січні?
- Tolkові партнерства: єдиний в Україні діючий виробник легкових автомобілів "Єврокар" підтримує економіку країни
- 2025 рік Закарпатська митниця розпочала зі стабільного наповнення Держбюджету – за січень спрямували 1,3 млрд грн митних платежів
До цієї новини немає коментарів