Понад 1,5 мільйона людей перетнули кордон з початку року. Як пройшли 6 місяців роботи прикордонників Закарпаття

Заступниця начальника штабу Чопського загону каже, що з початку 2023 року державний кордон України перетинало 1 мільйон 598 тисяч осіб, з них на територію України заїхало 780 тисяч осіб, а з України — 818 тисяч осіб. "Якщо цікавить по громадянах України, то така статистика: на виїзд з України виїхало 720 тисяч осіб, в Україну повернулися — 755 тисяч осіб. З початку 2023 року не пропущено через державний кордон на ділянці відповідальності Чопського прикордонного загону близько 1600 осіб, з них категорія 18-60 років, тобто військовозобов'язані чоловіки, — це 1191 особа. У період дії воєнного стану, якщо брати з 24 лютого 2022 року, винесено близько 6 тисяч рішень про відмову в перетинанні держкордону громадянам України призовного віку. Найчастіше нами виявляються підроблені документи — це є підробки документів на право виїзду громадян України категорії 18-60 років, це такі документи: тимчасові посвідчення військовозобов'язаних, пенсійні посвідчення, довідки МСЕК, довідки ВЛК, підробні штампи консульських установ, які стоять у паспортних документах і люди намагаються перетнути з ними кордон. В усіх цих випадках надсилається повідомлення до Національної поліції щодо притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності", — розповіла жінка.
"За перше півріччя цього року пропущено близько 1 мільйон 900 тисяч осіб. За цей же період минулого року було майже 1 мільйон 850 тисяч осіб, тобто збільшення лише на 7% відбулося. Якщо брати порівняльну статистику за минулий місяць, а саме травень і червень, то є збільшення кількості на виїзд через туристичний сезон та виїздом громадян на відпочинок і оздоровлення дітей. Що стосується не пропущених осіб, то всього не пропущено на ділянці Мукачівського прикордонного загону 1812 осіб в цьому році, а в минулому — 1154 особи, що показує нам, що збільшилася кількість на 50%. Основна проблематика у виїзді стосується громадян України чоловічої статі призовного віку 18-60 років. Так, було не пропущено на виїзд 1725 громадян, з них призовного віку — 1186. При цьому варто зазначити, що причинами не пропуску є підробні документи. Такі документи були виявлені у понад 70 випадках. Також було затримано порушників державного кордону в пунктах пропуску цього року 135 осіб, минулого року — 94, що свідчить про збільшення у два рази", — додав Владислав Шевчук.
З початку цього року громадяни України виїжджали за кордон також за системою "Шлях".
"Упродовж цього року на ділянці нашого Мукачівського загону виїхало майже 313 осіб по системі "Шлях". Відмовлено в перетині кордону лише на одному КПП "Лужанка" — 164 особам. Якщо брати за поданнями: від Міністерства інфраструктури всього було відмовлено в перетині держкордону 1120 особам, які їхали по системі "Шлях" — це дані всього Західного регіонального управління; якщо брати від ОВА, то це 1950 осіб, які були внесені в систему, але не могли пояснити мету поїздки. Не повернулося станом на сьогодні, якщо брати за січень-березень, то це 3171 особа. Це все на ділянці нашого Західного регіонального управління — це і львівські КПП, і чернівецькі, і наші. Ці дані збираються, аналізуються і відправляються на розпорядника бази "Шлях", тобто Укртрансбезпеку. Система "Шлях" була введена для того, щоб дати можливість волонтерам та особам, які займаються господарською діяльністю, тобто здійснюють вантажні перевезення з-за кордону, надати їм можливість законно виїжджати за межі України. Законодавством визначено, що такі особи повинні повертатися впродовж двох місяців", — розповів заступник начальника штабу Мукачівського загону Владислав Шевчук.
Суспільне Закарпаття
До теми
- На Закарпатті СБУ та Нацполіція ліквідували ще один канал незаконної втечі ухилянтів до ЄС
- Прикордонники викрили спробу організації незаконного перетину державного кордону в Закарпатській області
- На Закарпатті розпочали регулярний моніторинг якості повітря: перші результати
- На кордоні з Угорщиною в автомобілі літнього українця знайшли стародруки та рукописи
- Підпал храму у селі Паладь-Комарівці: поліція Ужгородщини та СБУ затримали підозрюваного
- СБУ повідомила заочні підозри ще двом колаборантам з окупаційної «податкової служби» у Херсоні
- На Закарпатті викрито майстра лісу, який допустив незаконну вирубку дубів на 5,2 мільйона гривень
- БЕБ на Закарпатті забезпечило відшкодування підприємцем понад 4 млн грн несплачених податків
- На Закарпатті стартував міжнародний проєкт STEP, що відроджує авіаційні традиції області
- Хірурги Закарпатського кардіоцентру врятували пацієнта з ножовим пораненням у серце: рахунок ішов на хвилини
- Поліція Ужгородщини з’ясовує обставини підпалу храму в селі Паладь-Комарівці
- Закарпатців та гостей краю запрошують на ECO FILM FESTIVAL
- Незаконний «трансфер» до Закарпаття на швидкій і переправка поза пунктом пропуску: прокуратура повідомила підозру 3 фігурантам
- Понад 1000 водіїв оштрафували лише протягом одного тижня на Закарпатті за порушення швидкісного режиму
- В Ужгороді відзначили найпрофесійніших закарпатських бухгалтерів та аудиторів
- Прокуратура Закарпаття скерувала до суду обвинувальний акт стосовно екскерівниці Держгеокадастру
- Поліція охорони затримала ужгородця, який побив 61-річну жінку на території навчального закладу
- У Закарпатському обласному художньому музеї вручили дипломи випускникам Академії мистецтв
- У Чопському прикордонному загоні - новий керівник
- Результати поліцейської перевірки: факт жорстокого поводження з тваринами на території Закарпаття не підтвердився
До цієї новини немає коментарів