«Закарпаттяенергозбут»: заміна звичайних ламп на світлодіодні допоможе споживачам у сенсі зменшення сум у платіжках

Економлять кошти та саму електроенергію: LED-лампи порівняно зі звичайними лампами розжарювання не тільки вигідні, а й допомагають заощаджувати електроенергію, що за умови її дефіциту вкрай актуально. Саме тому уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи, і вже від сьогодні (з 16 січня) українці зможуть реєструватися в застосунку Дія для обміну старих ламп на нові – економні. Наскільки ж суттєвим може бути заощадження, ми запитали в директорки ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (група Tolk) Наталії Німець.
Пані Наталю, чи підраховували у вашій компанії, якою може бути економія електроенергії при заміні звичайних ламп розжарювання на економні?
Відповідаючи на ваше питання насамперед відзначу, що компанії групи Тоlk, серед яких і ТОВ «Закарпаттяенергозбут», постійно проводять інформаційну роботу серед споживачів щодо економії електроенергії. Серед тих дієвих порад, якими ми ділимося, завжди звучала і звучить пропозиція замінювати звичайні лампи розжарювання на світлодіодні. Чому ми це пропонуємо? По-перше, при встановленні LED ламп відбувається значна економія самої електроенергії: так, LED лампа порівняно зі звичайною лампою розжарювання споживає у 8-10 разів менше електроенергії.Це сьогодні вкрай актуально з тієї точки зору, що LED лампи дозволяють економити електроенергію, що, своєю чергою, дозволить заощаджувати кошти на оплату комунальних послуг. Чи не так?
Так, в умовах дефіциту електроенергії через ворожі обстріли об’єктів це вкрай актуально, адже допоможе заощадити значну кількість електроенергії. За даними НЕК «Укренерго», українці використовують до 40% електроенергії у власних будинках. Водночас, за даними Міненерго України, вдома вони використовують значну кількість ламп розжарювання, які в середньому споживають майже у вісім разів більше електроенергії, ніж сучасні світлодіодні лампи. Саме тому ми говоримо про те, що перехід на світлодіодні лампи дасть змогу заощадити обсяг спожитої електроенергії, особливо в моменти пікового навантаження, і це допоможе скоротити дефіцит електроенергії в системі.Але, напевно, це не єдина перевага LED ламп, наскільки відомо, вони ще й довше служать.
Так, світлодіодні лампи пропрацюють в 25-30 разів довше, ніж лампи розжарювання. І це
дозволяє суттєво зекономити кошти. Крім того, такі лампи мають гарантійний термін роботи, що теж важливо. А лампи розжарювання хай на перший погляд і дешевші, але їх доводиться купувати ледь не кожні 3-4 місяці…Ще одна вагома деталь: LED лампа практично не розігрівається під час роботи, тому її
використання є більш безпечним в порівнянні з традиційними джерелами освітлення. Можна не турбуватися про те, що хтось обпечеться. Чи можете навести приклад економії в конкретних обсягах, що допоможе людям краще зрозуміти економію, - в кіловатах чи в гривнях? Якщо припустити, що протягом дня світильники в оселі світять в середньому до 6 годин (улітку менше, взимку довше), то в перерахунку за рік ця цифра складе 6 х 365 = 2190 годин за рік. Зазвичай в оселі встановлюють 75-ватні лампи розжарювання. Тобто, давайте порівняємо електроенергію, спожиту за рік, однією лампою: - лампа розжарювання: 2190 год х 75 Вт = 164 250 Вт⋅год = 164,25 кВт⋅год - світлодіодна лампа: 2190 х 10 Вт = 21 900 Вт⋅год = 21,9 кВт⋅год Якщо підрахувати це в коштах, то навіть за тарифом 1,44 грн за кіловат-годину*, то різниця очевидна: 236 грн річні витрати на оплату електроенергії при використанні однієї лампи розжарювання проти 31 гривні витрат при роботі однієї лед-лампи. Тому, економія очевидна і складає 205 грн. А якщо таких ламп у квартирі щонайменше 5? Чи й більше? Усі ці наведені переваги ЛЕД ламп, повторюсь, дуже актуальні сьогодні, коли через ракетні обстріли виник значний дефіцит електроенергії в країні. Крім того, заміна звичайних ламп на світлодіодні допоможе і споживачам в сенсі зменшення сум у платіжках. Тому ми також рекомендуємо скористатися державною програмою з заміни ламп, що допоможе економити. Принагідно просимо розраховуватися за спожиту електроенергію в зв’язку з тим, що в Споживачів наявна значна заборгованість за спожиту електроенергію. Хочемо наголосити, що в цей складний час нам усім разом необхідно підтримувати економіку країни та енергетичний фронт своїм внеском, в тому числі ВЧАСНОЮ ОПЛАТОЮ за спожиті комунальні послуги! Спасибі за розмову. Надія Петрів
До теми
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
До цієї новини немає коментарів