В Ужгородському замку відкрили «Кабінет першого історика Ужгорода»
З листопада 2022 року містяни та гості зможуть оглянути нову експозицію у Закарпатському краєзнавчому музеї, що розташований в Ужгородському замку. Мова йде про кабінет Кароя Мейсароша, відомого юриста і дослідника історії, який у 1861 році видав монографію «Історія міста Унгвар від найдавніших часів і понині», що стала першим комплексним дослідженням історії міста. Оригінальний робочий стіл, стілець, окремі меблі та елементи декору переносять у 19 століття – час коли творив науковець. Справжньою родзинкою є старовинний настінний годинник під маркою Ungvár. Оригінальні експонати було відреставровано і надано для демонстрації Родиною Панових.
«Завершуючи роботу над «Першою книжкою про Ужгород», яка є роздумами, конспектом і перекладом найстаршої монографії з історії міста авторства Кароя Мейсароша, дізнався, що виникла можливість придбати меблі та предмети обстановки його кабінету. Їх огляд викликав надзвичайні враження – можливість доторкнутися до робочого столу на якому писалася перша історія про наше місто – це неймовірно. Звичайно, всі речі родом з 19 століття, після багаторічної експлуатації, перебували у дуже поганому стані. Ідея їх відновити та передати для експозиції в Замок, щоб до них мали доступ якомога більше людей, виникла миттєво. Більше року пішло на її реалізацію, на щастя все вдалося гарно. Важливо, що всі відновлювальні роботи здійснили наші ужгородські спеціалісти, які з великою любов’ю взялися за таку справу. Передавати старожитності з приватних колекцій до музеїв є нормальною практикою в Європі. Завдяки співпраці з Закарпатським краєзнавчим музеєм така практика стає нормою і в Ужгороді – для нашої родини це вже другий подібний проект» – коментує подію її ініціатор Ален Панов, кандидат історичних наук, доктор філософії.
Нагадаємо, що у 2021 році побачила світ «Перша книжка про Ужгород» авторства Алена Панова, яка є глибоким переосмисленням праці Кароя Мейсароша. З метою забезпечення можливості доступу та розуміння предмету якомога ширшим колом осіб, вчений значно розширив оригінальний матеріал, виклавши його суть сучасною доступною мовою. У книзі містяться ряд важливих відкриттів, акцентів і висновків з історії міста, яким до сьогодні не надавалось належної уваги.
Експозиція працюватиме на постійній основі з вільним доступом для усіх відвідувачів музею з 15.00 3 листопада 2022 року. У цей же час автор «Першої книжки про Ужгород» Ален Панов проведе відкриту лекцію на тему: деякі акценти в історії міста.
До теми
- Ужгородський скансен оприлюднив програму до Дня музеїв
- В Ужгородському скансені відкрили виставку живопису Аврелії Федор
- У краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького триває персональна виставка живопису Василя Вовчка «Весняні мелодії»
- «В моїм серці Лемковина» – виставку з такою назвою відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт «Музика єднає покоління»
- Майже 50 ікон представили на виставці в Ужгородському кафедральному соборі
- Сьогодні в Ужгородському скансені представлять виставку витинанок Марії Бурдяк та Галини Дудар «В моїм серці Лемковина»
- Пленер «Рожевий цвіт» надихав і активізував художників до творчості просто неба
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
До цієї новини немає коментарів