Історик з Ужгорода став лауреатом всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького

Ця премія присуджується щорічно за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю. Вручення премії здійснюється в урочистій обстановці в Києві напередодні дня народження видатного українського історика, етнографа і археолога, академіка Академії наук України Дмитра Яворницького (7 листопада 1855 – 5 серпня 1940).
З огляду на карантинні обмеження в українській столиці цьогоріч вручення премії, диплома і почесного знака «Лауреат премії імені Дмитра Яворницького» пройде в Ужгороді на засіданні Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Премією імені Дмитра Яворницького 2020 року доктора історичних наук, професора Романа Офіцинського відзначено за вагомий багатолітній внесок у справу вивчення і популяризації історико-культурної спадщини Закарпаття та за цикл історико-краєзнавчих досліджень, науково-пізнавальний та суспільний рівень яких заслуговує всеукраїнського визнання: індивідуальні монографії "Новоселиця у минулому і сьогодні (1371–2009 роки)" (2009), "Іван Франко в історіографічному трикутнику: інтерпретації, джерела, взаємини" (2011), "Народні перекази Закарпаття" (2016), "Карпатська Україна" (2020), упорядкування, підготовку текстів, передмови і післямови до наукових видань "Федір Потушняк. Я і безконечність (Нариси історії філософії Закарпаття)" (2003), "Володимир Бірчак. Карпатська Україна: Спогади й переживання" (2007), "У рабстві: усні історії примусових робітників Закарпаття 1939–1944 років" (2013), ідею, підготовку і наукове редагування навчальних посібників "Екскурсії Ужгородом" (2017) та "Екскурсії Закарпаттям" (2019).
А днями Роман Офіцинський виступив перед студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка з відкритою лекцією на тему "Політична діяльність Івана Франка". Лекцію прочитано в аудиторії імені першого ректора Михайла Максимовича, що в головному Червоному корпусі цього університету.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Дівчина, яка завжди читає: Олександра Артюхіна про перекладацьку справу і свій перший великий роман
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- Цьогорічний лауреат премії Петра Скунця Віктор Новграді-Лецо – про творчість, премію та плани на майбутнє
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- До 95-річчя Миколи Попенка – видатного композитора, диригента, художнього керівника Закарпатського народного хору
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
До цієї новини немає коментарів