Яка доля очікує на ужгородські "хрущовки" та їхніх мешканців?

В Україні більша частина житлових будинків потребує реконструкції. 8% знаходяться в аварійному стані та небезпечні для життя. Щоб почати реконструкцію потрібно отримати згоду на переселення від всіх жителів багатоповерхівки. Досягти цього практично неможливо. У Мінрегіонбуді запропонували зміни в закон про реконструкцію старого житла. За ними згоду потрібно отримати від 75% жителів..
"Спочатку будуємо пусковий будинок. Переселяємо туди людей з 2-3 будинків. Далі зносимо ці будинки. Таким чином, по черзі забудовується весь мікрорайон", - пояснив заступник міністра регіонбуду Лев Парцхаладзе.
Займатися реконструкцією житла будуть інвестори. Україна немає власних коштів на це.
"Якщо якийсь з інвесторів витрачає на відновлення будівлі більше 30% його балансової вартості, може законно претендувати на власність цієї будівлі. Це означає, що на наступний день після закінчення робіт, жителі можуть платити квартплату інвестору. Водночас не відомо, які тарифи він встановить", - каже український архітектор Георгій Духовичний.
Для початку роботи нової редакції закону, потрібна згода народних депутатів. Якщо вони приймуть поправки, програма реконструкції старого житла запрацює через 3-4 роки, пише ТСН.ua.
До теми
- Під час «Сакура фесту» в Ужгороді на військо зібрали понад 1,2 млн грн
- Навчання під звуки скрипки: як в Ужгороді заснували першу в Європі школу для ромів
- Ради ВПО: інструмент впливу чи формальність
- Музейний лекторій: русалки, мавки, повітрулі, потерчата у світогляді закарпатців
- Втрачений Ужгород: будівля ощадної каси
- Історія одного пам’ятника в Ужгороді: «Весна» Михайла Михайлюка
- Напередодні Великодня Закарпастький осередок ГО «Захист держави» провів атмосферний мистецький майстер-клас із живопису у Старому Селі
- Богдан Андріїв: "Щиро вітаю всіх християн, які сьогодні відзначають Світле Воскресіння Христове!"
- Ужгород готується до піку цвітіння сакур
- В Ужгородському скансені буде новий об'єкт — німецька (швабська) каплиця зі Жденіївської громади
- У 86 і 87 – заради безпеки: подружжя з Донеччини оформило на Закарпатті свої перші закордонні паспорти
- Історія одного пам’ятника: Йосип Бокшай і Адальберт Ерделі
- Захищав Україну на Сумському, Харківському та Запорізькому напрямках: історія нацгвардійця Владислава Бурханова
- Закарпатська обласна станція переливання крові повідомляє про ГОСТРУ потребу в донорах крові усіх груп
- Ужгород наприкінці ХІХ століття: в мережі показали унікальні фото
- Середньовічна крамниця-кав’ярня «Zelo»: кава на травах і пряне молоко в серці Ужгорода
- Ужгород у передчутті сакурового цвітіння: місто вже наповнюється весняними барвами
- Втрачений Ужгород: музеї та цінності, які втратило місто
- Від стародруків до імператорських указів: раритети із фондів обласного краєзнавчого музею
- В обласному центрі стартував основний етап міського конкурсу «Ужгород очима школярів»

До цієї новини немає коментарів