"Хтось “сидить” у Криму, а когось вивозять далеко до Росії..."

Мовою мистецтва слід порушувати важливі теми, говорити про нагальні проблеми суспільства. Учасник конкурсу «Срібний мольберт» Сергій Корабельніков це добре усвідомлює, тож говорить своїми роботами про утискання прав і свобод людей.
Талановитий художник разом зі своїм другом упродовж кількох місяців працював над створенням серії портретів, присвячених політв’язням Кремля. Ідея проекту належить кримській татарці, ім’я якої не називаємо зі зрозумілих причин.
«Здебільшого портретовані – це кримські татари, яких несправедливо звинувачують і засуджують, – розповідає Сергій Корабельніков. – Часто це стається через релігійні міркування, адже мусульман після загарбницького захоплення Криму Росія надзвичайно притісняє. До того ж, чимало людей звинувачені через свої проукраїнські погляди та невизнання анексії. Багатьох кримчан постійно обшукують, іноді навіть по кілька разів на місяць. Є випадки, коли підкидають щось заборонене, а тоді чоловіків заарештовують. Хтось “сидить” у Криму, а когось вивозять далеко до Росії».
У рамках роботи над проектом двома митцями вже створені понад 70 портретів. Працюють художники олівцем у стилі гіперреалізму – роботи справді схожі на фотографії.
Зокрема, на портретах зображені найвідоміший політв’язень Кремля Олег Сенцов, Павло Гриб, Емір-Усеїн Куку, Руслан Зейтуллаєв, Микола Семена та чимало інших, а також уже звільнені з російських в’язниць Ахтем Чейгоз та Ільмі Умеров.
Сергій привертає увагу до цієї проблеми неспроста, адже й сам є кримчанином. «Звісно, ця тема не байдужа мені, вона мене зачіпає. Бо це мої земляки, права й свободи яких утискають. Так не може бути в цивілізованому світі», – каже хлопець.
Ксенія Шокіна, Культурно-мистецька фундація Brovdi Art
Фото надані Сергієм Корабельніковим
До теми
- Майже 50 ікон представили на виставці в Ужгородському кафедральному соборі
- Сьогодні в Ужгородському скансені представлять виставку витинанок Марії Бурдяк та Галини Дудар «В моїм серці Лемковина»
- Пленер «Рожевий цвіт» надихав і активізував художників до творчості просто неба
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- Історія однієї картини: «Автопортрет» Петра Шолтеса
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
До цієї новини немає коментарів