"Ви також воюєте пліч-о-пліч, виконуєте завдання по всій лінії фронту!" — командир 128-ї Закарпатської бригади
Фотографії українських жінок-військовослужбовиць опублікували на Facebook-сторінці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
Фотографії українських жінок-військовослужбовиць опублікували на Facebook-сторінці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
Шафран — одна із перших рослин, яка розквітає ранньою весною.
Спортивний турнір із благодійною метою – в Ужгороді під егідою Міністерства молоді та спорту України і Федерації спортивного більярду України (ФСБУ) триває Кубок України GGPoker Open з комбінованої піраміди. 50 тисяч гривень із призового фонду спрямують на підтримку ЗСУ.
Пам’ять загиблих Героїв, які поховані на Пагорбі Слави в Ужгороді, сьогодні, у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, вшанували міський голова Богдан Андріїв, секретар міської ради Арсен Мелкумян, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Владика Ніл, заступники міського голови Василь Гомонай, Василь Пинзеник, Артем Погорєлов, працівники та депутати Ужгородської міської ради.
24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Незадовго до 5-ї години ранку Росія завдала ракетних ударів по різних містах, а російські війська перетнули кордон України. Як запам’ятала початок війни найзахідніша область України — Закарпатська — у матеріалі Суспільного.
Керівник Чорногірського рятувального посту Василь Фіцак опублікував світлини вершини гори Піп Іван після шторму в Карпатах.
Художниця з Феодосії Анастасія Чухта, яка 3 роки тому переїхала в Ужгород, намалювала серію листівок, на яких зображені зимові вулички міста. Ці листівки малювала на одному подиху, — каже вона Varosh.
Стрічку “Лемки. Слідами предків”, про лемків, які мешкали та мешкають в Ужанській долині, презентував БФ “Центр громадських ініціатив”. Ідея фільму полягала в кількох ключових моментах: привернути увагу молоді до історичної спадщини лемків і водночас показати близькість культур у Карпатському єврорегіоні.
Життя ще одного захисника з Ужгорода забрала жорстока війна – сьогодні, 14 січня, віддали шану та попрощалися зі старшим лейтенантом Олексієм Візенком.
В Ужгороді відбулось колядування з благодійно-волонтерською метою.
На Різдвяні свята у Закарпатському академічному обласному театрі «БАВКА» підготували яскраве колоритне веселе дійство «Зустрічаймо Коляду!»
Ужгородський фотохудожник (ст. викладач УжНУ) нещодавно став лауреатом двох престижних міжнародних фотоконкурсів – New York Photography Awards 2022 (США) та Tokyo International Foto Awards 2022 (Японія), здобувши «срібло» у номінаціях «Люди/Культура».
В Ужгороді при повному аншлагу урочисто відкрили книгарню “Є” — першу в області. Однією з особливостей книгарні, окрім широкого асортименту книг, стане проведення презентацій, творчих зустрічей, круглих столів.
Якщо ви так само, як тисячі українців, щороку купуєте або даруєте друзям відривний мотиваційний календар «Твій особливий рік» від відомого бренду Tse Tobi, то вас точно порадує 2023-й. Адже 250 ілюстрацій до нього створила ужгородка Анастасія Карбованець. Історія дивовижна, як і годиться у Новий рік. Настя захоплювалася календарем, робила в Інстаграм фото його сторінок, паралельно створюючи власні ілюстрації, аж одного разу їй зателефонували із Києва і запропонували співпрацю.
Михайло Колодко відомий в Європі та світі бронзовими міні-скульптурами, які незаконно встановлює у публічних місцях: на вулицях, набережних, площах, в парках. Його роботи змушують перехожих задуматися. Зокрема, вони все частіше «говорять» про російське нав’язування й тиск.
Близько 40 мільйонів гривень Ужгородська міська рада спрямувала у 2022 році на підтримку наших захисників. У місті діють 6 цільових програм, за ними і проводили фінансування.
На Закарпатті фотохудожниця зі Львова Дар'я Бедернічек фотографувала вимушених переселенок в образах жінок епохи Ренесансу. Як виникла ідея фотопроєкту та де відбудуться майбутні виставки — розповіла 27 грудня фотохудожниця в інформаційному ефірі "Суспільне Спротив".
Рекорд за найбільшу кількість унікальних пряничних різдвяних зірок ручної роботи на одній локації отримала кондитер Любов Керецман. Рекорд у 248 пряників у формі різдвяної зірки розмальованих вручну зафіксувала Лана Вєтрова, керівниця Національного реєстру Книги рекордів України, на виставці-продажу “Різдвяна зірка”, що проходив у Закарпатському музеї архітектури і побуту. Рекорд занесли до Книги рекордів України.
22 грудня 2022 року в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Різдвяне сяйво», яку ініціював і організував комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради.