Проблема утилізації полімерних відходів на Закарпатті з кожним роком стає все актуальнішою
За оцінками експертів полімери становлять близько 20% з прогресуючим зростанням до 30% від загальної маси комунальних відходів в нашій області.
Депутатське звернення
Велика кількість атмосферних опадів і як результат підйом рівня води в ріках, що мали місце в Закарпатській області протягом останніх кількох днів в черговий раз виявили кричущу проблему засмічення русел карпатських річок твердими побутовими відходами. Значну частку цих відходів складають полімерні матеріали і ПЕТ пляшки зокрема. За радянських часів на душу населення в Україні припадало 5 кілограм полімерних матеріалів, зараз – близько 50 кілограм. Поряд з позитивними технічними та естетичними властивостями ці відходи є потенційно небезпечними екологічними факторами. З хімічної точки зору, відбувається міграція небезпечних хімічних чинників, в тому числі в харчові продукти і повітря. Перше за все, це канцерогени - хлористий вініл, формальдегід, далі речовини з віддаленою біологічною дією. Проблема утилізації полімерних відходів з кожним роком стає все актуальнішою. За оцінками експертів полімери становлять близько 20% з прогресуючим зростанням до 30% від загальної маси комунальних відходів в нашій області. Занепокоєння викликає велика кількість відходів, які накопичилися через відсутність можливостей їх утилізації. З одного боку, держава має взяти на себе обов’язки з організації утилізації різними шляхами, які добре відомі і використовуються у всьому світі. З іншого боку, необхідно цивілізоване відношення населення до цієї проблеми. Враховуючи вищевикладене, керуючись правами депутата закріпленими у Законах України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад»,
ПРОШУ:
1. Доручити Державній екологічній інспекції у Закарпатській області та Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації вивчити можливість створення на території області підприємств з утилізації ТПВ полімерного характеру. 2. Доручити Управлінню зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва спільно з Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області та Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації вивчити можливість залучення інвестицій для реалізації проектів з переробки та збору ТПВ полімерного походження. 3. Зобов’язати Державну екологічну інспекцію у Закарпатській області посилити контроль за дотриманням норм законодавства у питаннях зберігання та утилізації ТПВ. 4. Проінформувати мене за результатами розгляду даного звернення.
Мирослав Щербей, депутат Закарпатської обласної ради
До цієї новини немає коментарів